Kanalizasyon borusu taştı

Kanalizasyon borusu taştı
Uşak'ta dün geceden beri aralıklarla devam eden yağmur yağışı nedeniyle belediyenin yol yapım çalışması yaptığı bir sokakta bulunan kanalizasyon borusu taştı ve iki katlı bir evin zemin katına su bastı.

Uşak'ta dün geceden beri aralıklarla devam eden yağmur yağışı nedeniyle belediyenin yol yapım çalışması yaptığı bir sokakta bulunan kanalizasyon borusu taştı ve iki katlı bir evin zemin katına su bastı.
Kemal Öz Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 113 sayılı yerde bulunan Osman Kutlay'a ait iki katlı evin zemin katına öğle saatlerinde su bastı. Uşak'ta dün gece başlayan yağmur yağışı aralıklarla devam ederken yağmur nedeniyle belediyenin İbrahim Tahtakılıç Caddesi üzerindeki kanalizasyon borusu taştı. Öğle saatlerinde kanalizasyon borusunun taşması üzerine evine su basan Osman Kutlay, Uşak Belediyesi'ni eleştirerek “Benim evime yağmur nedeniyle değil belediyenin yarım bıraktığı kanalizasyonun taşması sonucu su bastı”dedi.
Kutlay ailesine ait evin zemin katına diz boyu su bastığı görülürken ailenin eşyaları kullanılmaz hale geldi. Kanalizasyonun taşması üzerine evine su basan Osman Kutlay belediyeyi arayarak yardım istediğini ancak hiç kimsenin kendilerine yardımcı olmadığını da iddia ederek tepki gösterdi. Kentte yağan yağmurun sel baskınlarına neden olacak düzeyde olmadığını da ifade eden Kutlay, “Belediye yönetimi ideolojik davrandığı için bu mahalledeki yol ve kanalizasyon yatırımlarını yarım bıraktı. Tüm uyarılarımıza rağmen menfezler yarım bırakıldı. Bunun sonucu ortada. Biz mağdur olduk. İtfaiye ekipleri saatler sonra evimize geldi. Ancak suyu çekemediler. Biz şuanda ne yapacağımızı bilemiyoruz. Evdeki eşyalarımız kullanılmaz hale geldi. Bu soğukta nereye gideceğimizi ne yapacağımızı bilmiyoruz”dedi.
Osman Kutlay'ın eşi Lelüfer Kutlay ise gözyaşlarına hakim olamayarak evine dolan kanalizasyon suyunu kovalarla boşaltmaya çalıştığını söyledi. Evlerine su basmasında belediyenin ihmali olduğunu iddia eden Leylüfer Kutlay ise şunları söyledi; “Sabah uyandığımızda hiçbir şey yoktu. Daha sonra evin arka tarafında bulunan kanalizasyon bir anda taştı ve fışkıran sular bizim evin içine doldu. Ne yapacağımızı şaşırdık. Eşim belediyeyi aradı ama hiç kimse bizimle ilgilenmedi. Daha sonra itfaiye ekipleri geldi ancak evin içindeki suyu çekemediler. Ben kovalarla evdeki suyu 3 saattir tahliye etmeye çalışıyorum. Ama bu şekilde evimi temizlemem mümkün değil. Eşyalarımın tamamı suy altında kaldı. Bu durumda nereye gideceğimizi bilemiyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com