Kanalizasyon Kazısındaki Tarihi Mezar Taşları!

Kanalizasyon Kazısındaki Tarihi Mezar Taşları!
Kırşehir'in Kaman ilçesi Ömerhacılı kasabasında devam eden kanalizasyon çalışmaları sırasında tarihi mezar bulundu.

Kırşehir'in Kaman ilçesi Ömerhacılı kasabasında devam eden kanalizasyon çalışmaları sırasında tarihi mezar bulundu. Kazı yapan iş marinasına takılan 2 mezar taşı, yetkililere teslim edildi.

Ömerhacılı kasabasında, prefabrik olarak yapılmakta olan Yenikent Kooperatif Evleri'nin kanalizasyon çalışmasını gerçekleştiren Belediye Kepçe Operatörü Serdal Aşkın, toprak altında kepçe ağzına takılan 2 taş parçasını çıkarttığı sırada taşların üzerinde yazı olduğunu fark etti. Durumu Belediye Başkanı Adnan Yeni'ye bildirdikten sonra jandarmayı arayan Serdal Aşkın, taşların mezar taşı şeklinde olduğunu, üzerinde işaret ve yazıların bulunduğu belirterek, yetkililere teslim edilmesini istedi.

Taşların bulunduğu yere gelen jandarma ekipleri tarafından, gerekli incelemelerde bulunulduktan sonra tarihi eser olduğu belirtilen taşlarla birlikte, orada bulunan işçiler de ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Burada yapılan yazışmalar ve alınan ifadelerden sonra, bulunan tarihi eserler Kırşehir Müze Müdürlüğü'ne teslim edilirken, işçiler ise serbest bırakıldı.

Tarihi eserlerle ilgili araştırmalar devam ederken; tarihi eser bulanların, yetkililere zamanında bilgi vererek teslim ettikleri için değeri üzerinden ödüllendirildikleri belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com