Kanalizasyonu yok

Kanalizasyonu yok
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde kanalizasyonu olmayan 5 hane ile 320 öğrenci kapasiteli üç öğrenci yurdunun bulunduğu 82. Yıl Mahallesi Halil Kurnaz Bulvarında oturanlar Türkiye'ye yakışmayan şartlarda yaşamlarını sürdürüyor.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde kanalizasyonu olmayan 5 hane ile 320 öğrenci kapasiteli üç öğrenci yurdunun bulunduğu 82. Yıl Mahallesi Halil Kurnaz Bulvarında oturanlar Türkiye'ye yakışmayan şartlarda yaşamlarını sürdürüyor.
320 öğrenci kapasiteli üç öğrenci yurdu, beş hane, büyük alışveriş merkezi ve lüks restoran bulunan Emet ilçesinden Hisarcık ilçesine giriş yolunun her iki yanındaki yerleşim alanlarında kanalizasyon bulunmamasının neticesinde kanalizasyon sularının su motorlarıyla veya borularla sulama kanallarına akıtılması ve deterjanlı lazım sularıyla halkın sebzelerini sulaması tüm ilçenin sağlığını ve sebzeleri tehdit eder hale geldi. Ayrıca mahalle sakinlerinin atık suları foseptik çukurlarda toplaması neticesinde sık sık bu çukurların dolması sonucunda kanalizasyon atıklarının araziye veya sulama kanallarına boşaltılmasından dolayı yerleşim alanlarını pis kokular sarıyor. Yerleşim yerindeki halk bu konuda belediyeden yardım bekliyor.
Öğrenci yurdu işletmecisi ve Alışveriş Merkezi sahibi Ahmet Bülbül, “ Buradaki yerleşim alanında biri Anadolu Öğretmen Lisesi diğer ikisi Melek Yüksek Okulu olmak üzere üç öğrenci yurdu, alışveriş merkezi, restoran ve evler mevcut. Restoranın hemen yanı başında bulunan öğrenci yurdu, alışveriş Merkezi ve restoranın atıklarının toplandığı fosseptik çukur dolduğunda mecburen müşterilerin gözleri önünde etrafa kokular saçarak motorlarla çekip yakındaki sulama kanalına akıtıyoruz. Şu anda yaz okulu nedeniyle öğrenci yurdunda kalan öğrenciler ve restoran müşterileri etrafa yayılan kokudan rahatsız oluyorlar. Bu durum müşterilerimizin azalmasına neden oluyor. Kanalizasyon şebekesi için gerekli boruları aldım, belediye yetkilileri en kısa zamanda
kanalizasyonu bağlayacaklarını söylediler, ama bu zamana kadar bağlamadılar“ dedi.
Mahalle sakinlerinden İsmail Gök ise, “Sık sık dolan foseptik çukurların içindeki atıkları mecburen sulama kanalına boşaltıyorum. Sıcaklar iyice bastırdı özellikle torunlarımın hastalanmasından korkuyorum“ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com