Kandil Türkçe Kursu!..

Kandil Türkçe Kursu!..
Yabancı uyruklu bir PKK'lı mahkemede şakır şakır Türkçe konuştu. Hakimin 'Nerede öğrendin' sorusuna ise şu cevabı verdi: Kandil'de eğitim dili Türkçe!

Türkiye 'anadilde eğitim' tartışırken, bunun tam tersi durum, terörist yatağı Kandil'de yaşanıyor. İşte size insana 'Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu' dedirten bir olay. Yabancı uyruklu Z.H.N. 15 yaşında terör örgütü PKK'ya katıldı. Z.H.N., teröristlerin kamplarında 5 yıl süresince siyasi ve askeri eğitimler aldı.

TESLİM OLDU
Ancak yaptığının ne kadar yanlış oduğunu anladı ve 12 Temmuz 2010'da Hakkari Yüksekova'daki Güldere köprüsünde gerçekleştirilecek bombalama eylemine katılmak üzere geldiği ilçede teslim oldu. Z.H.N hakkında, Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bitlis E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Z.H.N'nin hazır bulunduğu duruşmada, sanık savunmasını Türkçe yapınca herkes şaşırdı.

BİZE ÖĞRETİYORLAR
Mahkeme başkanı, "Bu kadar düzgün Türkçe'yi nerede öğrendin" diye sordu. Sanık Z.H.N.'nin verdiği cevap ise düşündürücüydü: "Terör örgütüne katılmadan önce hiç Türkçe bilmiyordum. Türkçeyi terör örgütü kamplarında öğrendim. Çünkü örgüt kamplarında Türkçe konuşulur. Bilmeyenlere de öğretilir. Cezaevinde bulunduğum süre içinde de daha çok konuşarak Türkçemi ilerlettim.'' Duruşma sonunda Z.H.N. tahliye edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com