"Kandil'de çadır tiyatrosu kuruldu"

"Kandil'de çadır tiyatrosu kuruldu"
Meclis Genel Kurulu'nda CHP ve MHP'den AKP'ye sert eleştiriler geldi.
PKK'nın Türkiye'den çekilme yöntemini ve tarihini açıkladığı saatlerde Meclis’te de “süreç” tartışması yaşandı. 
 
Muhalefet kirlik pazarlık yapıldığını iddia ederken AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, “Ne anlaşması, ne satması, böyle bir şey yok. Böyle kara propaganda ile bu sürece engellemeye çalışıyorsunuz ama başarılı olamayacaksınız, bittiniz çünkü, size kan veren siyaset üretmenize neden olan cenazeler artık yok” diye yanıt verdi.
 
“BU TERÖR EŞKIYALARINI SINIRIN DIŞINA ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK ÇIKARTMAK SUÇTUR”
 
Meclis Genel Kurulunda konuşan MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Bu terör eşkıyalarını sınırın dışına elini kolunu sallayarak çıkartmak suçtur. Kim bunu yaparsa yapsın suç işleyecektir. Bunların yapacağı şey, devletin adaletine, milletin merhametine sığınmaktır” dedi.
 
Danışma Kurulu önerisi üzerinde söz isteyen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i eleştirerek, “Türkiye Büyük Millet Meclisinde şu anda Başkanlık makamında bulunan kişi Türkiye Büyük Millet Meclisinin kişiliğini korumuyor. Meclis Başkanı kendi bulunduğu makamını temsil edecek gücünden yoksunsa o makamdan istifa etmesi lazım” dedi.
 
Çözüm sürecine ilişkin tartışmalara da değinen Genç, “Barış gelsin, barış gelsin ama biz Türkiye Cumhuriyeti Devletini, laik cumhuriyeti yıkacak bir barışa razı değiliz çünkü biz bu cumhuriyeti kanla kurduk. Şimdi, biz, o kadar doksan sene önce, doksan üç sene önce kanla, savaşarak bu cumhuriyeti kuran insanlar belli bir süre sonra Tayip Erdoğan, Abdullah Gül ve Abdullah Öcalan'ın keyfini birleştirerek bu cumhuriyeti kendi istekleri doğrultusunda yıkacakları bir projenin destekçisi olamayız” dedi.
 
“GÜCÜNÜZ YETİYORSA ÇOCUKLARINIZI ALIN GİDİN SAVAŞIN”
 
BDP’li Sırrı Sakık da, sürecin sabote edilmeye çalışıldığını belirterek, “Silahlar susacaksa niye rahatsız oluyorsunuz? Süreci gerçekten baltalamaya çalışıyorsunuz. Son altı aydır bu coğrafyada ölüm yok. Rahatsız mısınız arkadaşlar? Gücünüz yetiyorsa çocuklarınızı alın gidin savaşın. Başkasının çocukları üzerinden siyaset yapmayın” diyerek tepkisini dile getirdi.
 
Genç de, “Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan, Abdullah Öcalan, Amerika gizli bir anlaşma yapmışsa bu anlaşmayı açıklayın. Ben İslam bayrağı altında yaşamak istemiyorum, Türkiye Cumhuriyeti devleti bayrağı altında yaşamak istiyorum” diye konuştu.
 
“KANDİL’DE ÇADIR TİYATROSU KURULDU”
 
MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan da, “Türkiye'de geçtiğimiz senelerde bir ‘one minute’ tiyatrosu oynanmıştı. Türkiye'de geçtiğimiz senelerde İsrail'le bir ‘çadır tiyatrosu’ kurulmuştu. Aynı çadır tiyatrosunun şimdi Kandil'e kurulduğunu görmekteyiz. Bugün Kandil’den açıklama gelecekmiş, neyin açıklaması gelecek? Efendim çekiliyorlarmış. Nereye çekiliyorlar. Uzaya mı gidecekler? Siz AKP olarak ne vaat ettiniz? Siz PKK terör örgütüne ne vaat ettiniz? AKP bugün PKK ağzıyla konuşuyor. Türk milleti artık AKP’nin PKK ağzıyla konuştuğunu görüyor. Açıkça suç işliyorsunuz. PKK’yı meşrulaştırarak suç işliyorsunuz?” diye konuştu.
 
Kürsüye gelen AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı da, “Ne anlaşması, ne satması, böyle bir şey yok. Böyle kara propaganda ile bu sürece engellemeye çalışıyorsunuz ama başarılı olamayacaksınız, bittiniz çünkü, size kan veren siyaset üretmenize neden olan cenazeler artık yok” diye yanıt verdi.
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, “Bu ülkede PKK bir terör örgütüdür. Kan döken de PKK terör örgütüdür. Kandan medet umanlar kanla işbirliği yapanlardır, kan üzerinden siyaset yapanlardır. Kan üzerinden açılım yapanlardır” dedi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com