Kandırılan gençler iş vaadiyle Kandil'e çıkarılıyor

Kandırılan gençler iş vaadiyle Kandil'e çıkarılıyor
PKK terör örgütüne silah bıraktırma süreci devam ederken, terörle mücadele bölgesinde istihbarat birimlerine önemli bilgiler ulaştı.

Çekilme sürecini fırsata çevirmek isteyen örgütün yeni oyunu, istihbarat birimleri tarafından deşifre edildi.
 
Diyarbakır ve Bingöl'de yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, gençleri, kurulacak olan sözde ülkede çeşitli kademelerde istihdam edeceği vaadiyle kandıran örgüt yandaşlarının, genç Kürtler'i dağa eğitim almaya götürdükleri belirtildi.
 
Terör ve istihbarat birimleri de, dağa çıkma potansiyeli olan gençleri ve ailelerini izlemeye aldı.
 
SON OLARAK 90 GENÇ DAĞA GÖTÜRÜLDÜ
 
Diyarbakır ve Bingöl illerinde örgütün yaptığı yönlendirmeler doğrultusunda son 15 gün içerisinde 90 kişi dağa götürüldü. Gençleri "Yeni kurulacak Kürdistan'da çeşitli kademelerde istihdam edileceksiniz. Polis, asker, zabıta olacaksınız" diyerek kandıran terör örgütünün, bu şekilde eleman sayısını artırmayı amaçladığı belirtildi.
 
Terör örgütünün kısa süre önce de gençleri, aynı şekilde kandırdığı ve birçok genci örgütün dağ kadrosuna kattıkları belirtildi.
 
KANDİL ELİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İSTİYOR
 
Hazırlanan raporlarda süreç içerisinde elini güçlü tutmak isteyen örgütün, bunun adam sayısını artırmaya bağlı olduğunu düşündüğü yer alıyor.  Böylelikle dağa çıkışların daha fazla olacağı ifade ediliyor. (CTK)
 
Ensonhaber

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com