Kanlı Tezgahı Bozacağız!

Kanlı Tezgahı Bozacağız!
Siirt'te on binlere seslenen Başbakan Erdoğan BDP ve CHP'ye yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Siirt mitinginde muhalefete yüklendi. 'Hoşgeldin enişte' sloganları ile platforma çıkan Başbakan Erdoğan, öncelikle siyaset yasağının kalmasının ardından kendisini parlamentoya gönderen Siirtlilere teşekkür etti. 'Eniştenize sahip çıktığınız için size şükran duyuyorum. Yiğit düştüğü yerden kalkar ' diyen Erdoğan, sözü CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Siirt'te kullandığı 'Statükonun Allah'ı' sözüne getirdi. Başbakan şunları kaydetti:

AKŞAM YALAN, SABAH YALAN

'Bu meydanda Siirtlilere, bana hakaret etmek isterken ölçüyü, izanı kaçırarak, aşarak içindeki hezeyanı ortaya dökerek, 'Statükonun Allah'ı Ankara'dadır' dedi. Rabbimize edepsizce dil uzattı. Siirt, buna gereken cevabı verdi, Siirt bu edep dışılığa gereken cevabı verdi, ama bunların çoğu aynı. Yalanlarından bıktık. Akşam yalan sabah yalan. Arkadaşlarım artık takip etmekte güçlük çeker oldu. Çok pişkin, yüzü kızarmaz böyle bir yapısı var."

KAN ÜZERİNDEN SİYASET

Konuşmasında 'Demokratik Açılım' çerçevesinde atılan adımlara da değinen Başbakan "-Analar ağlamasın, yavrular ölmesin- dedik. Biz, bir süreç başlattık. Biz, bir dönemin kapılarını açtık. İşte tüm bunlardan rahatsız olanlar var. Bu süreci sabote etmek için çalışıyorlar. Birileri senin yavrularının kanı üzerinden, siyaset yapmanın mücadelesini veriyor. Bunları barışın, huzurun, kardeşliğin yücelmesi rahatsız ediyor. Öyle reklam panolarında bunların demokrasi demesine bakmayın, bunlar demokrasi denince terör örgütünü anlıyorlar" dedi.

KAN EMİCİ VAMPİRLER

Başbakan şunları kaydetti: İşte görüyorsunuz. 4 yıl boyunca Meclis'te Kürt kardeşlerimin meselelerinin çözümü için en küçük bir çaba göstermeyenler, şu anda 12 Haziran öncesinde sokakları ateşe veriyorlar, gençleri tahrik ediyorlar. Partimin, Türkiye'nin değişik yerlerindeki seçim bürolarını molotoflarla bombalıyorlar. Demokrasi bu mu? Özellikle de yıllarca bu vampirler, gençlerin kanını emdi. Kaybeden Siirt oldu, milletim oldu. Ama biz inadına demokrasi, inadına özgürlük, inadına kardeşlik, bunu başaracağız. Siz yeter ki bize destek verin. Gelin, kanı birlikte durduralım. Bu kanlı tezgahı birlikte bozalım.

CEVABI SANDIKTA VERİN

'Kürtlerin dini İslam değil, Kürtler Zerdüşt diyorlardı. Kim? İmralı ve onun izinde olanlar' diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Şimdi bakın ne yapıyorlar. Cuma namazı kılınıyor değil mi? Bunlar cuma namazına gitmiyorlar. Hemen kendilerine göre bir saf oluşturuyorlar, kadın erkek karma karışık. Bunlar bizim birliğimizi, beraberliğimizi bozmak için bu yollara başvuruyorlar. Sandıkta gereken cevabı, bu CHP'ye vereceksiniz, diğerlerine vereceksiniz.'

Milletin anayasası için 367 şart

Başbakan Erdoğan, 12 Haziran'dan sonra yeni bir Anayasa yapacaklarını belirterek, 'Bu nasıl olacak? 367'nin üzerinde bir güçle bizi parlamentoya göndereceksiniz. Onun için 3 diyor mu Siirt? 3'te 3 var mıyız? Bunu başardık mı evelallah bu iş gider. Bu benim Anayasam olmayacak, bizim Anayasamız olacak. Birilerinin Anayasası değil, milletin Anayasası olacak. 74 milyon insanın 'Benim' diyeceği bir Anayasa yapacağız' diye konuştu. İktidarın Anayasa konusunda dürüst olmadığını ifade eden Başbakan Erdoğan "Demokratik, katılımcı, sivil, özgürlükçü bir Anayasa yapılmasın diye yine CHP, MHP, Ergenekon aynı hizaya geçiyorlar' dedi. Siirt'e yapılan yatırımları da tek tek isteleyen Erdoğan, sözü yine CHP lideri Kılıçdaroğlu'na getirdi : Sağlık alanında Siirt'e 87 milyon lira harcadık. Memur devlet hastanesine, işçi SSK'ya giderdi. O zaman SSK Genel Müdürü Kılıçdaroğluydu. O göreve geldikten sonra SSK sürekli zarar etti. Şimdi diyor ki, '600 lira dağıtacağım.' Beni gördük. SSK'yı yönetemeyen sen nasıl Türkiye'yi yöneteceksin."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com