Kanser hastası bebeğin tedavi parasının çalındığı iddiası

Kanser hastası bebeğin tedavi parasının çalındığı iddiası
Kocaeli Valisi Topaca:

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Darıca'da kanser hastası bebeğin tedavi parasının çalındığı iddiasıyla ilgili, "Hırsızlık konusunu araştırıyoruz. Bu çerçevede polis teşkilatımız gerekli incelemeleri yapıyor. Varsa önümüzdeki günlerde failleri bulunacaktır" dedi.

Topaca, Darıca ilçesinde böbreğinin üzerinde tümör bulunan 18 aylık kanser hastası Asmin Yılan'ın tedavisi için toplanan 4 bin 500 liranın 2 "üfürükçü" kadın tarafından çalındığı iddiasına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, aileyle görüştüklerini ve fiili durumun biraz farkı olduğunu söyledi.

Asmin bebeğin tedavisinin devam etiğini belirten Topaca, tedavi sürecinde herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getirdi.

Topaca, her türlü tedavi gideri ve ihtiyacının devlet tarafından karşılandığını anlatarak, "Yapılmak isteyip de yapılamayan bir tedavi ya da doktora erişim konusunda hiçbir sıkıntı yok. Bunu net bir şekilde ifade edelim" diye konuştu.

Ailenin mali anlamda sorunları olabileceğine dikkati çeken Topaca, "Hırsızlık konusunu araştırıyoruz. Ailenin başvurusu var. Bu çerçevede polis teşkilatımız gerekli incelemeleri yapıyor. Varsa önümüzdeki günlerde failleri bulunacaktır. Bu kapsamda gündeme gelen ailenin mali durum ile ilgili bir araştırma yaptık. Bu aileye daha önceki dönemlerde muhtelif tarihlerde, bugün yaptığımız 500 liralık yardımla birlikte bin 600 liralık bir yardım yapılmış" şeklinde konuştu.

Bebeğin yüzde 80 özürlülük halinin bulunduğunu belirten Topaca, bu durumla ilgili işlemlerin yakın zamanda bitirilerek daimi bir şekilde özrüne bağlı ödemeler yapılacağını kaydetti.

- "Gerekli işlemleri takip ediyoruz"

Vali Topaca, devletin imkanlarının ve sağlık hizmetlerindeki gelişmelerin dünyayla boy ölçüşebilecek kalitede ve hızda olduğunu vurgulayarak, "Hiçbir eksiğimiz yok. Herhangi bir rahatsızlık durumunda vatandaşlarımızın doğrudan doğruya hastanelerimize ya da doktorlarımıza başvurmalarını, başka şekilde yolda karşılaştıkları değişik amaçlarla kendilerini tedavi edebileceğini söyleyen, toplumumuzda değişik isimlerle adlandırılan dolandırıcılara, yalancılara inanmamalarını, doktora inanmalarını ve hastaneden verilecek bilgilere inanmalarını tavsiye ediyorum. Hastalıkların tedavisinin nasıl yapılacağı bellidir" ifadesini kullandı.

Başka yöntemlerin çok tasvip etmediklerini anlatan Topaca, "Uzman olmayan kişileri evinize davet ettiğiniz zaman da bu tür istenmeyen hırsızlık vakalarıyla, dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşabilirler. Vatandaşlarımızı uyarma gereği hissediyoruz. Asla bu tür kişilere itibar etmemeliler. İnşallah bu çocuğumuzun da hiçbir sıkıntısı olmayacaktır. Gerekli işlemleri takip ediyoruz. Temennimiz bir an önce sağlığına kavuşmasıdır" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com