Kanseri Bitiren Müthiş Türk!

Kanseri Bitiren Müthiş Türk!
Türk doktorlar, kanseri alt etti. Amansız hastalığa karşı 3 aşı üretti. Hayvanlarda başarılı olan ilaç, gönüllülerde denenecek..
Türk doktorlar kanser tedavisinde kullanılacak kök hücreden yapılan üç yeni aşı üretti. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü'nden onay alan aşı, hayvanlar üzerinde yüzde yüz başarı sağladı. Aşılar artık tedaviye cevap vermeyen 20 gönüllü hasta üzerinde uygulanacak. Yüzbinlerce kanser hastası ve ailesini mutlu edecek çalışma Ankara Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı'ndan Prof. Dr. Hakan Akbulut'un koordinatörlüğünde 12 doktor tarafından yürütüldü. Aşılar tedavide başarılı olursa ruhsat alınıp, aşı piyasaya sürülecek. Aşı denemeleri ABD'de akciğer ve prostat kanserinde, Türkiye'de ise meme kanserinde uygulanacak.

TEKRARLAMAYACAK
Dr. Hakan Akbulut, aşıya Sağlık Bakanlığı'ndan onay alınması halinde çalışmalara gelecek yıl başlanabileceğini söyledi. Aşının kendini yenileyen kanserli hücreleri yok edeceğini belirten Akbulut, "Bugün kanserli hücrelerin yüzde 99'u tedaviyle yok ediliyor. Kalan yüzde 1 ise çoğalma yeteneğini kaybetmiyor. Aşıyla akciğer, meme ve prostat kanserinde tekrarlayan bu hücreleri temizleyeceğiz" dedi.

VİCDANSIZLIK MECLİS'TE
Takvim'in takipçisi olduğu sahte kanser ilaçları skandalı Meclis'e taşındı. 25 bin kanser hastasını öl-dürmekle eş değer bu rezaleti artık TBMM araştıracak. CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, ele geçirilen sahte kanser ilaçlarıyla ilgili Meclis'e soru önergesi verdi. Topuz, "Kimse birkaç kuruş fazla kazanacak diye insan hayatıyla oynamamalı" diye konuştu.

KENDİMİZ YAPTIK!
Amerika'da yapılan bir araştırma, kanserin modern hayatın aşırılıklarının yol açtığı 'insan yapımı' bir hastalık olduğunu ortaya koydu. Araştırmacılar, bin kadar mumya üzerinde yaptıkları incelemede, sadece bir avuç eski çağ insanının kansere yakalandığını belirledi. Günümüzde ise neredeyse her üç ölümden biri kanserden. Araştırmacılar, "Kanserin ana nedeni modern yaşam ve sanayinin yol açtığı kirlilik. Kanser doğal olarak oluşan bir hastalıkdeğil" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com