Kanserle mücadele

Kanserle mücadele
Kanserle Yaşam Eğitim Kültür Sağlık Derneği Başkanı İnci Ulucan, yaşadıkları sıkıntılar ve dernek faaliyetleri hakkında açıklama yaptı.

Ulucan, yaşanan en önemli sıkıntılarının, uzman doktor yetersizliği olduğunu anlattı. İnci Ulucan, Osmangazi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkoloji Bölümü'ndeki kadro açığının devam ettiğini, bu nedenle doktor sayısının yetersiz kaldığını anımsatarak, yetkilerden sorunun çözülmesini istedi. Ulucan, Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyeleri Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü’nün kültür gezilerine kendilerinde yararlanmak için dilekçe verdiklerini ancak bu güne kadar yanıt alamadıklarını da dile getirdi. 

WEB SİTESİ KURULDU
Ulucan www.kanserleyasam.com adlı web sitesini kurduklarını belirterek bu zamana kadar sürdürdükleri eğitim programlarını bu yıl da devam edeceklerini söyledi. Bu yıl içinde 3 konunun çalışma programına alındığını vurgulayan Ulucan, “Üroloji kanserleri, kulak burun boğaz kanserleri ile cilt kanserleri konularında bilgi sunulacak. Nedenleri, belirtileri, teşhis ve tedavisi Osmangazi Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından anlatılacaktır. Bu programların ilki Aralık, ikincisi Şubat, üçüncüsü de Nisan ayında gerçekleştirilecektir” dedi.

11’İNCİ YILA GİRDİ
Derneğin 10'uncu yılını bitirdiğini dile getiren Dernek Başkanı Ulucan şunları söyledi: 

“10’uncu yılımız için Salon Arya Park’da 23 Kasım 2013 Cumartesi akşamı bir kutlama yemeği düzenledik. Davetiyelere derneğimizden ve Salon Arya Park’tan ulaşabilirsiniz. Derneğimizin sitesinde görmek istediğiniz dilek ve temennileriniz, bilgiler ve yaşam öyküleri gönderilebilir.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com