“Kanserle Mücadelede Bilgilendirme Çok Önemli”

“Kanserle Mücadelede Bilgilendirme Çok Önemli”
Kanser haftası etkinlikleri çerçevesinde Bölge Müdürlüğünün talebi ile Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Bölge Müdürlüğü merkezi personeline Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde görevli Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Sultan Aysun Kocacan tara

Kanser haftası etkinlikleri çerçevesinde Bölge Müdürlüğünün talebi ile Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Bölge Müdürlüğü merkezi personeline Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde görevli Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Sultan Aysun Kocacan tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.
Kanser haftası çerçevesinde kurumlar arası işbirliği etkinliklerinin devam ettiğini belirten yetkililer, yapılan etkinliklerde kanser uzmanları tarafından kanser hastalığı ile ilgili ön bilgilerin anlatılarak kanser hastalığından korunma yollarının katılımcılara aktarıldığı ifa edildi.
Günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunu olarak hala gündemdeki yerini korumakta olan kanser; sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer aldığını belirten Aysun Kocacan, öldürücülüğü yanında bıraktığı sakatlıklar ve tedavisindeki yüksek maliyetler nedeniyle de iş gücünde ve ülke ekonomisinde çok ağır kayıplara neden olduğu bilinen bu hastalıkla mücadelede bireye büyük sorumlulukların düştüğünü belirtti. Kanser haftası etkinlikleri dolayısıyla verilen eğitimlerle kanserin yayılmasının önlenilmeye çalışıldığına dikkat çeken Kocacan, ayrıca toplum bilincinin geliştirilmesi amacıyla kanserle mücadelede en etkili yöntemin bilgilendirme olduğuna dikkat çektti.
Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinde görevli Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr.Sultan Aysun Kocacan tarafından yapılan sunumda; kanser türleri, sebepleri, korunma yolları, belirtileri, alkol, sigara ve beslenmenin kanserle ilişkisi, kanser tarama ve tedavi konularında bilgiler verildi. Kanser Haftası nedeni ile yapılan bilgilendirme sunumuna; Sağlık Müdürlüğünden Eğitim Şube Müdürü Mustafa Birinci ve Eğitim Hemşiresi Emel Demiral'ın da katıldığı ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com