Kanserojen Asbest Su Boruları Yenileniyor

Kanserojen Asbest Su Boruları Yenileniyor
Antalya’nın Manavgat ilçesi Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kanserojen madde yayan ve gelecek neslin sağlığını önemli derecede tehdit eden asbest içme suyu borularının yenilenmesi için talimat verdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesi Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kanserojen madde yayan ve gelecek neslin sağlığını önemli derecede tehdit eden asbest içme suyu borularının yenilenmesi için talimat verdi. İçme suyu borularının yenilenme çalışmaları Çetin Emeç Caddesi, Bahçelievler Mahallesi’nde başladı.

Manavgat Belediyesi kentteki kanserojen madde yayan asbest içme suyu borularını yenileniyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü’nce alt ve üst yapı yenilenmesi yapılan mahallelerde, borular değiştirilmeye başlandı. Bu kapsamda Çetin Emeç Caddesi Bahçelievler Mahallesindeki ana taşıyıcı asbest içme suyu borularının değiştirilmeye başlandığı açıklandı. Çetin Emeç Caddesi’ndeki asbest içmesuyu borularının değiştirilmesi nedeniyle 3 gün boyunca Aşağıhisar, Eskihisar ve Bahçelievler Mahalleleri’nde sabah saat 08.00 ile akşam saat 17.00 arasında su kesintisi yapılacağı belirtildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kanserojen madde içeren ve gelecek nesilleri önemli derecede tehdit eden su borularının geçmiş dönemlerde döşendiğini söyledi. Başkan Sözen, Manavgat Belediyesi olarak geçmişin hatalarını ve öngörüsüzce yapılan çalışmalarını da güncelleme misyonu taşıdıklarını belirtti.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com