Kanuni'nin Oyunu Geliyor!

Kanuni'nin Oyunu Geliyor!
Son yılların en popüler oyun serisi Assassin's Creed, Reveletions ile birlikte Osmanlı dönemini konu alacak. Ezio'nun İstanbul'da yaşayacağı maceraları merak ediyor musunuz?

Tapınak Şövalyeleri ve Suikastçıların amansız mücadelesini anlatan Assassin's Creed serisi, oyuncuları tarihin tozlu sayfalarında teknolojik yeniliklerle dolu bir yolculuğa çıkartıyor.

Oyuncular, bu seride yeri geldi mi Aslan Yürekli Richard'ın övgüsünü kazanıyor yeri geldi mi ise Leonardo Da Vinci'nin en yakın arkadaşı oluyor.

Oyunda Kimler Var?

Uygarlık tarihini yeni bir kurguyla baştan yazan oyun, Da Vinci Şifresi gibi kitapları bile basit bırakacak konuları işliyor. Tarihin ilk çağlarında başlayan iyi kötü savaşı sonucunda yaşanan bu gizli olayları konu alan Assassin's Creed serisi üçüncü oyunuyla İstanbul'u ziyaret edecek.

Peki, ama Ezio, İstanbul'da neler yapacak? İddia edildiği gibi Osmanlı askerlerini öldürecek miyiz? Hangi tarihi karakterler bu yapımda yer alacak? Assassin's Creed Revelations'da padişah öldürecek miyiz? Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, oyunda genç Şehzade Süleyman'ın büyük bir lider olması için onu tehlikelerden koruyacağız. Kanuni'ye yapılan saldırıları engelleyeceğimiz oyunda 2.Beyazıt, Yavuz Sultan Selim de yer alacak.

Ezio Niye İstanbul'a Geliyor?

Brotherhood sırasında, Suikastçıların üstadı olan Ezio bu oyunda 50 yaşında olacak. Artık gizli tarikatın en ünlü ismi olan Ezio, Altair'in izlerini takip ederek Assassin's Creed 1'deki kaleye gidecek.

Alamut Kalesi'nden esinlenen bu mekanda Ezio, Altair'in ilk önce Kıbrıs'a oradan ise Bizans dönemindeki İstanbul'a kadar uzanan macerasıyla ilgili bilgiler alacak.

İkinci Beyazıt döneminde geçen yapım, padişahın Yahudilere Osmanlı'nın kapılarını açmasıyla şekilleniyor. Bu iyi niyet göstergesi sayesinde Tapınak Şövalyeleri İstanbul'da örgütlenip, Altair'in sırrını ele geçirmeye çalışacaklar.

Ezio iddia edildiği gibi Osmanlı'nın düşmanı olmayacak. Tersine, Templer tehdidine karşı devlete elindeki suikastçılarla yardım etmeye çalışacak.

(ShiftDelete.Net)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com