Kanuni'ye Var Atatürk'e Yok!..

Kanuni'ye Var Atatürk'e Yok!..
Zaman gazetesi yazarı Mustafa Armağan, Atatürk'ün hayatında 19 kadın bulunduğunu, bu konuyla ilgili hiç bir film çekilmediğini yazdı!..

Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatının anlatıldığı "Muhteşem yüzyıl" dizisi ortalığı fena karıştırdı. Günlerdir dizinin harem yaşantısını ön plana çıkardığı, Kanuni'nin içki içerken gösterildiği için protesto gösterileri düzenleniyor. Diziyle ilgili tartışmalara tarihçiler de yorum yaptı.

ÖZEL HAYATA MÜDAHALE
Konuyla ilgili konuşan Zaman gazetesi yazarı Mustafa Armağan'ın sözleri de oldukça tartışılacak gibi görünüyor. "Özel hayat okur ve seyirci için her zaman ayartıcıdır. Ancak bunlar canlandırmaya girdiği zaman özel hayata müdahale olur. Bu bakımdan yalnız padişahların değil, hiçbir yöneticinin yatak odasında yaşananları canlandırmak kimsenin haddine değildir.

ATATÜRK'ÜN HAYATINDA DA 19 KADIN VARDI
Bakınız, Atatürk'ün hayatında 19 kadın vardı, değil mi? Hakkında bu kadar film çevrildi, beraber olduğu bir kare gördünüz mü? Çekilseydi, herhalde Genelkurmay bile muhtıra verirdi.

SULTAN'IN YATAK ODASINA KAMERA SOKTU
Peki Atatürk bu milletin ortak değeri de, Kanuni deği mi? Neden Atatürk'e gösterilen saygı ve özen padişahlardan esirgeniyor? Ben 'Muhteşem Yüzyıl'ı okullarda çocuklara örnek diye okutulan bir sultanın yatak odasına kamera soktuğu için eleştiriyorum ve kınıyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com