“Kanunlar önünde herkesin eşit olması için 'evet' diyoruz”

“Kanunlar önünde herkesin eşit olması için 'evet' diyoruz”
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, kanunlar önünde herkesin eşit olması için ''evet'' dediklerini bildirdi.

Nazlı, yaptığı yazılı açıklamada, İl Özel İdaresi, KÖYDES ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerince yapılan çalışmaları yerinde görmek ve halk oylaması öncesi vatandaşları bilgilendirmek amacıyla merkeze bağlı köylere geziler düzenlediklerini belirtti.
Son bir haftada 22 köyü ziyaret ettiklerini anımsatan Nazlı, şunları kaydetti:
''İl Özel İdaresi kaynaklarının yanı sıra hükümetimizin KÖYDES Projesi kapsamında 2010 yılı başında tahsis ettiği 3 milyon 765 bin lirayla köy yolları ve içme suları için sürdürdüğümüz çalışmalara yeni kaynaklarla hız kazandırdık. Kütahya'nın 520 köyü var. İçme suyu ve yol çalışmalarımız buralarda devam ediyor. Bu anlamda ek kaynağa ihtiyaç doğmuştu ki, hükümetimiz 4 milyon 175 bin lira daha KÖYDES'ten kaynak gönderilince çalışmalarımıza hız kazandırdık. Projeleri hazır olup kaynaksızlıktan başlayamadığımız çalışmaları da devreye alıp bitireceğiz.
Ülkemiz ve milletimizin geleceği açısından çok önemli olan 26 maddelik anayasa değişiklik paketinin oylanacağı 12 Eylül referandum sürecine girmiş bulunuyoruz. 12 Eylülde ne AK Parti hükümeti ne de muhalefet oylanacak. Oylanacak olan ülkemizin, milletimizin ve geleceğin teminatı olan gençlerimizin geleceğidir. Yeni anayasa, AK Parti'nin değil Türkiye'nin anayasası olacak. Bu nedenle 12 Eylülde AK Parti'ye oy verilmeyecek. Zaten bir yıl sonra milletvekilliği genel seçimleri var. O zaman isteyen istediği partiyi destekler. Bizler 12 Eylülde yeni anayasa için 'evet' diyoruz. Anayasa değişiklikleriyle temel Hak ve özgürlükler genişleyecek, Türkiye'nin insan hakları imajı güçlenecek, demokratik standartlar yükselecek, çocuklar, kadınlar, yaşlılar gaziler ve şehit aileleri daha fazla güçlenecek. Yeni anayasada memurların grev hakkı olacak, toplu sözleşme hakkı olacak. Emekli memurlarımız da toplu sözleşmeden yararlanacak. İnsanlar ekmekle özgürlüğü arasına sıkışmayacak, üstünlerin hukukunun yerine hukukun üstünlüğü egemen olacak, kanunlar önünde herkes eşit olacak. Bütün bunların yeni anayasa ile hayatımıza girmesi, kanunlar önünde herkesin eşit olması için 'evet' diyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com