Kanunları ve tüzüğü çıkarları için mi değiştiriyor?

Kanunları ve tüzüğü çıkarları için mi değiştiriyor?
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları böyle devam edecek olursa “dokunulmazlık kalkanının” devreye girmesi gerekebilecek

Bugün kimi basın yayın organlarında AKP Tüzüğünde değişiklik yapılarak, 3 dönem kuralının değiştirilmesi çalışmalarının yapılabileceği söyleniyor. Bunda gerekçe olarak Başbakan’ın göreve ve mücadeleye devam etmesi olarak vurgulanıyor. Odatv Meclis Kulisi duyumlar üzerine harekete geçti. Diğer basın yayın organlarında okuyamayacağınız duyumları sizlere aktarıyoruz.

BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI OLAMAZ

3 dönem engelinin kaldırılmasına AKP içinde sıcak bakan çok; çünkü, 3. dönem görev yapan vekil sayısı oldukça az. Başka bir ifadeyle 3. dönemini yapanlar, arkadan gelenlerin önünü kapatacak sayıda değil. AKP kulislerinde titrek sesle duyduklarımız gerçekten ilginç. Bugün basında Erdoğan’ın %51 oy almasının riskli olduğu vurgulanıyordu. Biz de bu sözleri duyduk; ama, gerekçesi daha farklıydı. Buna göre, Cumhurbaşkanı cemaat çatışmasında taraf olacak yorumlarda bulunmadı. Zaten tekrar Cumhurbaşkanı adayı olmak istediğini hepimiz biliyoruz, Başbakan bir de bu olaylarla uğraşamaz” duyumunu edindik. Başka bir ifadeyle cemaatle süren çatışmanın Gül-Erdoğan cephesinde gelişmesi istenmiyor. Bu durum nedeniyle Başbakan’ın kalması isteniyor.

DEĞİŞİKLİK TALİMATI BAŞBAKAN’DAN MI?

Basın yayın organlarında “Başbakan sıcak bakarsa bu düzenleme yapılabilir” yazmasına rağmen, kulislerde öğrendiğimiz bilgi hiç de bunu doğrulamıyor. Kulis bilgilerine göre, böyle bir çalışmanın yapılma talimatını veren Başbakan. Yalnız, kendisi bugüne kadar 3 dönem vurgusunu sürekli yapması nedeniyle böyle bir talimatı kendisinin verdiğinin bilinmemesi için böyle bir yola başvurduğu konuşuluyor.

ODATV BOMBAYI PATLATIYOR: DÜZENLEME DOKUNULMAZLIK İÇİN Mİ?Bugünkü basın yayın organlarında okuyamayacağınız; ama, Meclis Kulisi’nin öğrendiği bilgiye göre, Başbakan, özellikle yaşanan son gelişmelerle dokunulmazlıklara ihtiyacı olacağı nedeniyle bu konuyu tartışmaya açıyor. 4 Bakanın zorda olması, operasyonun başka Bakanlara sıçrama tehlikesi ve hatta Bilal Erdoğan’ın Vakfının da isminin geçtiği iddiaları, 3 dönem tartışmalarını gündeme taşıyor. Eğer yolsuzluk ve rüşvet operasyonları böyle devam edecek olursa “dokunulmazlık kalkanının” devreye girmesi gerekebileceği nedeniyle Başbakan’ın yakın çevresinin de Başbakan’a baskı yaptığı söylemleri duyduğumuz bilgiler arasında.

BAŞBAKAN SON KARARI ANKETE GÖRE Mİ VERECEK?

Bu gelişmeler kamuoyunda tartıştırılırken, tabanda nasıl tepki göreceğini öğrenmek için çalışmalar yapılacağı söyleniyor. Bu araştırmaların sonucuna göre Başbakan’ın karar vereceği bilgisini öğrendik. Yalnız, Başbakan’ın bu değişikliğe sıcak baktığı belirtiliyor. 

YA SEÇİLEMEZSE?

Odatv’nin genel tavrını devam ettirdik ve sorulmayanı AKP’ye yakın isimlere sorduk: “Bu kadar değişiklik yapıyorsunuz, iyi de ya Erdoğan tekrar Başbakan seçilemezse?” Aldığımız yanıt manidar: “Kısmet!”  (LAK)

Meclis Kulisi

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com