"Kaos ortamının sorumlusu AKP'dir"

"Kaos ortamının sorumlusu AKP'dir"
MHP Genel Başkan Yardımcısı, Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Bugünkü kaos ortamının, kanlı bilançoların siyasi sorumlusunun üç dönemdir tek başına iktidarda olan AKP olduğunu iddia ederek, "Milletimiz bu siyasi partiye oy verirken sorunları çoğalt diye de

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Bugünkü kaos ortamının, kanlı bilançoların siyasi sorumlusunun üç dönemdir tek başına iktidar olan AKP olduğunu iddia ederek, "Milletimiz bu siyasi partiye oy verirken sorunları çoğalt diye değil de, çöz diye vermiştir ancak sonuç böyle olmamıştır" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Tokat İl İstişare toplantısında yaptığı yazılı açıklamada, ülkede huzurun, mutluluğun kalmadığı, her gün şehitler, gaziler verildiği ve durumun iyice zorlaştığı günlerde, ülkede birlik ve beraberliğini koruması ve güçlendirmesi gereken iktidarın ne yapacağını bilemez bir durumda olduğunu savundu. Doğru, "Ülkede milletvekillerinin kaçırılıyor, tırlar yakılıyor, yollar kesiliyor, karakollar basılıyor, bombalar atılıyor, bebekler ve masum insanlar ölüyor. Bunun yanında il başkanından, sade vatandaşa kadar insanlar kaçırılıyor. Tam bir kaos ve kargaşa ortamına doğru gidiliyor. AKP iktidarı ve başbakan da, bu olaylar "Bundan sonra böyle olmayacak, gerekeni yapacağız' diyerek günü geçirmeye, durumu yumuşatmaya, uyutmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

-"BATI'NIN SİYASET LABORATUARLARINDA PLANLANMIŞ PROJELERİ MHP BİLİYOR"-

Türk milletinin, bağrına düşen ateşin yangınıyla imtihan edildiğinin altını çizen Reşat Doğru şunları kaydetti:

"İşte kanın oluk gibi aktığı, şehirlerin yakıldığı, umutların kırılmaya başladığı ortamda, her zamanki gibi MHP ses veriyor, Genel Başkan Devlet Bahçeli gürlüyor. "Bu milletin kardeşliğini kimse bozamaz, bu vatanı kimse bölemez' diyor. Bu gür sesi milletimiz çok iyi bilmektedir. Bu milletin kurtuluşunun ne olduğu, kardeşliğin nasıl tesis edileceği, kanayan yaranın nasıl tedavi edileceği bu seste bulunmaktadır. Batı'nın siyaset laboratuarlarında planlanmış ve sinsice projelendirilmiş yüzyıllık tezgâhların nasıl bozulacağını, o gür ses çok iyi biliyor. Milletimiz etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terörün ve etnik tahriklerinin hedefinin, Türkiye'mizin milli birliği, toprak bütünlüğü ve milli varlığı olduğunu çok iyi biliyor."

-"BÖLÜCÜ TERÖR, TAHAMMÜL EDİLEMEYECEK KONUMA GETİRİLMİŞTİR"-

Doğru, bugünkü kaos ortamının, kanlı bilançoların siyasi sorumlusunun üç dönemdir tek başına iktidar olan AKP olduğunu iddia ederek, "Milletimiz bu siyasi partiye oy verirken sorunları çoğalt diye değil de, çöz diye vermiştir ancak sonuç böyle olmamıştır. Bölücülüğe gösterilen her tolerans, teröre verilen her ümit kan, gözyaşı ve ağır bir maliyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonuçta bölücü terör, tahammül edilemeyecek konuma getirilmiştir. İşte bu ortamda teröre ve her türlü hainliğe direnen MHP'dir" dedi.

Milletin, terörün bitmesini, teröristlerin yok edilmesini, kardeşliğin tekrar tesis edilmesi ve barışın gelmesini istediğini belirten Doğru, şöyle devam etti:

"Bunu da Milliyetçi Hareket Partisi'nin yapacağını görmektedir. Son kamuoyu yoklamaları da bunun bariz göstergesidir. Hainliğin her gün kol gezdiği günümüzde, MHP'nin kararlı ve vakur duruşu, milli ve manevi değerlere bağlılığı geleceğimiz için bir umuttur. Dün olduğu gibi bugünde yarında, bağımsızlığımızın ve milli birliğimizin teminatı olmaya devam edecektir."

-"GENEL BAŞKAN BAHÇELİ VE KADROLARI, KURULTAYA ÇOK ÖNEM VERİYOR"-

MHP'nin 4 Kasım'da 10. Büyük Kurultayını yapacağını hatırlatan Doğru, "Kurultay ülkemizin çok zor günler geçirdiği zaman diliminde yapılacaktır. Bundan dolayı kurultayımızın tek ses ve tek yürek olarak yapılması gerekmektedir. Ağır şartların yaşandığı zamanımızda, ülkemizin geleceği MHP'nin dik duruşuna bağlıdır. Bu kurultayda bütün dünyaya çok önemli mesajlar verilecektir. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kadroları kurultaya çok önem vermekte, yoğun bir çalışma mesaisi ile hazırlanmaktadır. Gelecek seçimlerde tek başına MHP iktidarı dileğimizle, şimdiden kurultayımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.  (EAK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com