Kapalıçarşı'da çökme tehlikesi var

Kapalıçarşı'da çökme tehlikesi var
Alman Der Spiegel dergisi Kapalıçarşı'nın çökme riski olduğunu yazdı

İstanbul'un  önemli tarihi alanlarından olan Kapalıçarşı çökme tehlikesiyle karşı karşıya.

Alman Der Spiegel dergisi Kapalıçarşı'yı yazdı.  “İstanbul’daki Kapalıçarşı Çökebilir mi” adlı bir yazıya yer veren dergi dükkan sahiplerinin yer açmak için duvarları incelttiğini ve gizli bodrumlar yaptığını söylüyor.

Her gün binlerce insanın ziyaret ettiği Kapalıçarşı'da dükkan sahiplerinin usulsüz uygulamaları sebebiyle çatının çökme riski taşıdığını yazan dergi "“Çarşının yönetimi birçok mağaza sahibinin dükkânların içinde daha fazla alan açmak için izin almadan duvarları oyduğunu, yıktığını hatta gizli bodrum katları açtığını ve binanın yapısına zarar vererek yıkımına zemin hazırladığını belirtiyor.” dedi. Çarşı yönetiminin yaptırdığı kontrollerin de bu durumu desteklediğini anlatan yazıda esnafın da bu durum hakkındaki düşüncelerine yer veriliyor.

Esnaf “Bakım parasını bizim ödememizi istiyorlar. Ancak tüm masrafları bizim karşılamamız mümkün değil” diyerek yönetimi eleştirirken çatılara konan klima, su depolar, antenler gibi birçok malzeme çökme riskini her geçen gün arttırıyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com