Kapalıçarşı'da inanılmaz soygun!

Kapalıçarşı'da inanılmaz soygun!
Kapalıçarşı'daki bir kuyumcu dükkanında inanılmaz bir hırsızlık olayı yaşandı. Dükkana çatıdan giren hırsızlar, 6 milyon TL değerindeki yaklaşık 60 kilo altın ve mücevheri çalarak kayıplara karıştı.

Kapalıçarşı'da yaşanan inanılmaz hırsızlık dün gece saatlerinde yaşandı. İddiaya göre, kaç kişi oldukları belirlenemeyen hırsızlar, Kapalıçarşı'da Akikçiler Sokak'ta bulunan İbrahim Ali Esen'e ait Zinnet Kuyumculuk'a çatıdan girdi. Kepenkleri kapalı olan dükkanın içerisinin dışardan gözükmemesi hırsızların işini kolaylaştırdı. Hırsızlar dükkan sahibi tarafından vitrinde bırakılan yaklaşık 60 kilo ağırlığındaki mücevher ve altını çalarak kaçtı.

Polis noktasına yaklaşık 30 metre uzaklıkta yaşanan hırsızlık, sabah saatlerinde İbrahim Ali Esen'in işyerini açmasıyla ortaya çıktı. Esen'in haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, işyerinde detaylı bir inceleme yaptı. Polis ekipleri, meraklı kalabalık nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Olay yeri inceleme ekipleri, vitrindeki takılar başta olmak üzere hırsızların parmak izi bırakmış olabileceği her noktada inceleme yaptı.

Kapalıçarşı'da işyeri bulunan bir esnaf, "Sabah komşumuz geldiğinde içeride hırsızlık olduğunu görüp polise haber veriyor. Bildiğimiz şahısların çatıdan girdiği. 6 milyon TL değerinde bir takı çalınmış. Yaklaşık 60 kilo ağırlığında. Burası Kapalıçarşı, burada bu tür olayların yaşanmaması gerekiyor. Burası dünyaya açılan kapı" dedi. Başka bir esnaf da, "Burada önceden yine benzer olaylar yaşanmış, failleri bulunmuştu. İnşallah bunun da failleri bulunur" diye konuştu.

Çalınan altın ve mücevherlerin değerinin 6 milyon TL olduğu belirtilirken, zanlıların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com