Kapanış seansı ertelenmedi!

Kapanış seansı ertelenmedi!
Kapanış seansı uygulaması için aksaklıklar giderildi, erteleme olmayacak.

İlk olarak yatırımcıların bilmesi gereken, şimdiye kadar 17:30'da biten 'sürekli müzayede' adı verilen

emir girişlerinin ve gerçekleşmelerinin anlık olarak sisteme girilmesinin, bugünden itibaren 17:17'de bitecek olması.

Ancak 17:17'den sonra da emir yollanabileceği unutulmamalı.

Bunun için, emirlerinizi saat 17:21'den 17:26'ya kadar ilgili hissenin son işlem fiyatının %3 altında ya da üzerinde olmak üzere yollayabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte daha önce göndermiş olduğunuz ve pasifte kalan emirlerle ilgili düzeltme de yapabileceksiniz.

Son olarak, saat 17:28'e kadar yollanan tüm emirler eşleştirilerek (açılış seansında tek fiyattan işlemlerin gerçekleştiği gibi) belirlenecek kapanış fiyatından gerçekleşmesi yapılacak ve gerçekleşmeyen emirler pasifte gösterilecek.

17:28'den sonra da 2 dakika için (17:30'a kadar) sistemde oluşan kapanış fiyatıyla yeni emir yollama ya da pasifte kalan emrinizi kapanış fiyatlı olarak düzeltme imkanınız da olacak.

17:21'den sonra sisteme ileteceğiniz emirlerle ilgili bir detay da; KAFE (Kapanış Fiyatlı Emir) emirlerinin Limit fiyatlı emirlerden sonra işlem göreceği. Yani işlem önceliği KAFE'lerde değil limit fiyatlı emirlerde olacak. Ayrıca 17:28'den sonra yollayacağınız emrin fiyatı ne olursa olsun sistem belirlenen kapanış fiyatı ile işleme koyacak .(SYK)

Borsagündem

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com