''Kapı Komşunuz Profilo'' projesi

''Kapı Komşunuz Profilo'' projesi
Profilo firmasının ''Kapı Komşunuz Profilo'' projesi kapsamında geçen yıl aralarında Kütahya'nın da bulunduğu kentlerde yürüttüğü organizasyonda, ev kadınlarının destekleriyle hazırlanan yorganların, Bolluca Çocuk Köyü'ne gönderildiği bildirildi.

Profilo Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuğlu, yaptığı yazılı açıklamada, projeyi geçen yıl 10 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde Isparta, Afyonkarahisar, Sandıklı, Dinar, Burdur, Muğla, Kütahya, Tavşanlı, Uşak, Çivril, Bilecik, Bozüyük ve İnegöl'de yürüttüklerini belirtti.
Kütahya'da 27-29 Haziranda uygulanan projeyle ev kadınlarının, korunmaya muhtaç çocuklar için hazırlanan kırkyama yorganlara parça bağışında bulunduğunu ifade eden Tavukçuoğlu, şunları kaydetti:
''Türkiye'nin farklı noktalarından birbirlerini tanımayan binlerce kadın el ele vererek, korunmaya muhtaç çocukları, yani koruncukları kucaklayacak yorganlar hazırladı. Parçaların üzerinde kadınların kendi el izlerinin motifleri bulunuyor. Kırkyama yöntemiyle bir araya getirilen bu parçalar, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı bünyesindeki Bolluca Çocuk Köyü'ndeki 0-6 yaş arası korunmaya muhtaç çocuklara yorgan oldu.
İmece kültürü ve dayanışma halkımızın en anlamlı ortak değerleri arasında yer alıyor. Profilo olarak biz de bu değerleri pekiştirmeye katkıda bulunmak, bunu yaparken de hem kadınlarımızı bir araya getirmek, hem de onlarla bir araya gelmek istedik. Bu proje için yola çıkarken Türkiye'nin farklı noktalarında yaşayan kadınlarımızın ortak bir amaç için ele ele verdiği bir proje hayal etmiştik. Bu hedefimize de ulaştık.''
Tavukçuoğlu, ''Kapı Komşunuz Profilo'' benzeri projeleri devam ettireceklerini duyurdu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com