Kaptandan Milli Uyarı!

Kaptandan Milli Uyarı!
Milli Takımdaki gençleşmeenin 'tecrübe'eksikliğinden dolayı kötü sonuçlanacağını savundu...

Beşiktaş'ın emektar futbolcusu ibrahim Üzülmez, "Yaş takıntım yok ama fiziğim elverdiğince forma giymek istiyorum" dedi. 36 yaşındaki başarılı futbolcu, "iyi durumdayım. Türk futbolunda da bu yaş takıntısı bir şekilde ortadan kalkmalı. Mücadele eden, istekli olan futbolcu varsa, benim için önemli futbolcudur. Avrupa'da bu yaş takıntısı yok" diye konuştu.

Gençleştirme bir takıntı

Türk Milli Takımı'nın Hollanda karşısına daha genç ve yeni oyuncularla çıkmasını ise şöyle değerlendirdi: "O maçta bütün oyuncular ellerinden geleni yapmak istediler. Ama ben her zaman şunu söylüyorum; bir gençleştirme takıntısıdır gidiyor! Gençleştirmenin sonunda, bunun başarılı olacağını düşünmüyorum. Dünya kulüplerine bakın, kadroların içerisinde çok tecrübeli oyuncular var. Yaşı ilerlemiş oyuncuların gençlerin içine kaynaştırmak lazım. 'Milli Takımı gençleştirelim diye yola çıkarsanız, bunun iyi sonuçlar vereceğim sanmıyorum."

İsmail'e 'çalım' uyarısı

Kaptan, milli maçta takım arkadaşı ismail'in hatasıyla yenen golü de değerlendirdi: "ismail ile her zaman konuşuyorum. O bölgelerde tehlikeli hareketler yapmamasını, çalım atmamasını söylemiştim. Futbolda bu tür hatalar var. ismail çok genç bir oyuncu."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com