Kar geri geldi!

Kar geri geldi!
İstanbul'da kar yağışı yeniden başladı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Şile, Beykoz ve Ümraniye için şiddetli kar uyarısı yaptı. İBB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda, bu gece saatlerine kadar Şile, Beykoz ve Ümraniye çevrelerinde kuvvetli kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının oluşturabileceği ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir"

METEOROLOJİ'NDEN ANADOLU YAKASI İÇİN KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece saatlerine kadar Şile, Beykoz ve Ümraniye çevrelerinde kar yağışının kuvvetli olacağının tahmin edildiğini açıkladı. Yapılan son değerlendirmelere göre ; Batı Karadeniz kıyılarında yoğun kar yağışı, Orta Karadeniz ve Batı Akdeniz ise fırtına beklendiği belirtildi. Yurdun doğu bölgelerinde hava sıcaklığının hissedilir derecede olmak üzere (5 ila 7 derece) azalacağı tahmin ediliyor

ANADOLU YAKASI'NDA KAR YAĞIŞI

İstanbul radarından alınan verilere göre; bu gece saatlerine kadar Şile, Beykoz ve Ümraniye çevrelerinde kar yağışının kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Sağanak şeklindeki kar yağışının oluşturabileceği ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BATI KARADENİZ KIYILARINDA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Zonguldak ve Bartın başta olmak üzere Batı Karadeniz kıyılarında (Sinop, Kastamonu ve Düzce'nin kıyı ve denize bakan yamaçdaki ilçeleri) yoğun kar yağışı beklenmektedir. Yarın öğle saatlerine kadar yer yer tipi şeklinde etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışının oluşturabileceği; ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma, eğimin yüksek olduğu yerlerde çığ, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ORTA KARADENİZ İLE BATI AKDENİZ’DE FIRTINA

Bu gece saatlerinden itibaren Orta Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6-8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına beklenmektedir. Fırtınanın yarın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Fırtına nedeniyle denizcilerimizin ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda devam eden kar yağışının eğimin fazla olduğu alanlarda oluşturabileceği çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yurdun doğu bölgelerinde hava sıcaklığının hissedilir derecede olmak üzere (5 ila 7 derece) azalacağı tahmin ediliyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com