Kar hayatı felç etti!.

Kar hayatı felç etti!.
Cumartesi günü Kütahya'yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Kütahya-Eskişehir karayolu, Kütahya-Bilecik-İstanbul istikameti ve Emet ve Domaniç ilçelerinin yolları kar nedeniyle önceki gün yer yer ulaşıma kapandığı da öğr

Cumartesi günü Kütahya'yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Kütahya-Eskişehir karayolu, Kütahya-Bilecik-İstanbul istikameti ve Emet ve Domaniç ilçelerinin yolları kar nedeniyle önceki gün yer yer ulaşıma kapandığı da öğrenildi.

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Kütahya'da yüzünü gösterdi. Cuma günü akşam saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağmur gece yarısına doğru yerini kara bıraktı. Caddeler ve parklar beyaza büründü. Belediye ve karayolları ekipleri ise herhangi bir donma ile meydana gelebilecek olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarına başladı.
Cuma gecesinden bu yana aralıklarla kar ve tipi nedeniyle 31 köy yolunun yanı sıra Domaniç-İnegöl karayolu ulaşıma kapandı. İl merkezine mevsimin ilk karının yağdığı Kütahya'da, kar kalınlığı kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Kentin meydan, cadde ve sokaklarında oluşan kar birikintileri belediye ekiplerince temizleniyor.
Kütahya'yı Afyonkarahisar ve Balıkesir'e bağlayan karayollarında da yağış aralıksız sürerken ulaşımda herhangi bir sorunun yaşanmadığı belirtildi. Karayollarının kar temizleme çalışmalarının sürdüğü bölgede, trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları, zincir, takoz ve çekme halatı bulunmadan trafiğe çıkmamaları yönünde uyardı
Önceki gün sabah saatlerinde Afyonkarahisar karayolunun 12 ile 49'uncu kilometreleri arasında kapanan yol aynı gün birkaç saat içinde tekrar trafiğe açıldı. Cumartesi günü; Kütahya- Eskişehir, Kütahya-Bilecik, Kütahya-Domaniç ve Emet kara yolları yoğun kar yağışı nedeniyle uzun süre ulaşıma kapandı.
Cumartesi günü, Kütahya'dan Eskişehir istikametine giden şehirlerarası otobüs firmalarının otogardan çıkışlarına birkaç saatliğine yoğun kar nedeniyle izin verilmediği de öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com