Kar, İstanbul trafiğini felç etti

Kar, İstanbul trafiğini felç etti
İstanbul'da dün gün boyu devam eden kar yağışı gece boyunca aralıklarla sürdü. Sabah işe gitmek için yola çıkan İstanbullular trafikte oldukça zor anlar yaşadı. Kentin merkez yollarında bile kar esareti vardı.

İstanbul'da dün sabah saatlerinde şehrin yüksek kesimlerinde başlayan ve gün boyunca kentin her yerini beyaza boyayan kar, gece de aralıklarla devam etti. Soğuk havanın da etkisi ile kar yağışı akşam saatlerinde yollarda buzlanmaya neden oldu. Özellik Sarıyer, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Eyüp ilçelerinde buzlanan yollarda sürücüler zor anlar yaşadı. Ara sokaklarda bir çok araç buzlanma nedeniyle dik yokuşları çıkamadı.

Şişli Gayrettepe Mahallesi Başak Sokak'ta bir İETT otobüsü yokuşu çıkamadı. Diğer araçlar da yolu tıkayan otobüs nedeniyle durmak zorunda kaldı. Otobüs, şoförünün manevralarıyla bir süre sonra yokuşu tırmandı. Ancak arkasındaki araçların yokuşu çıkması hiç de kolay olmadı.

İstanbul'da kar yağışı dolayısı ile çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Topbaş: İki gün daha sürecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2 gün daha etkili olacak kar yağışı için vatandaşlara “Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın” uyarısı yaptı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com