Kar operasyonu!..

Kar operasyonu!..
Kütahya'da başlayan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle çöğürler yolunda mahsur kalan vatandaşların önceki gün Kütahya İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldığı bildirildi.

Kütahya'da başlayan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle çöğürler yolunda mahsur kalan vatandaşların önceki gün Kütahya İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldığı bildirildi.
Kütahya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada cumartesi günü Ülkemiz genelinde olduğu gibi Kütahya sınırları içinde oluşan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle merkez ilçeye bağlı çöğürler köy yolunda 2 adet köy otobüsü, çok sayıda kamyonun kayması sonucu bazı araçlar mahsur kalmış ve İl Özel İdaresine bağlı ekiplerce yapılan yoğun çalışma sonucunda kurtarıldığı bildirildi.
Yaklaşık 60 kişinin içinde bulunduğu iki midibüs, çok sayıda kamyon ve otomobil Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerine bağlı 3 greyder ve 1 adet kar püskürtme makinesi (rotatif) eşliğinde Çöğürler yolunu açmak suretiyle kurtarılarak yolun trafiğe açıldığı açıklandı.
Kütahya geneline ve ilçelerinde ana arterler açık olmasına rağmen Doğalar-Sadıkkırı, Altıntaş Sevdiğin ve Merkez Yeşilbayır köylerinde mahsur kalan araç ve içindeki vatandaşlar İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldğı belirtildi.
-KAR NEDENİYLE KAPANAN YOLLAR AÇILIYOR-
Kütahya'da iki gündür etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkilerken, yaklaşık 20 saattir ulaşıma kapalı olan Altıntaş-Dumlupınar karayolu kontrollü olarak trafiğe açıldı. Önceki gün aniden bastıran soğuk ve yağışlı hava, ilde hayatı olumsuz etkiledi ve özellikle Kütahya-Eskişehir, Kütahya-Afyonkarahisar karayollarını kullanan araç sürücüleri zorlandı.
Altıntaş ile Dumlupınar ilçeleri arasındaki karayolu, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle dün kapandı. Karayolları ekiplerinin iş makineleriyle kar küreme ve tuzlama çalışması yaptığı yola araçların çıkışına izin verilmedi. Yoğun çalışmalarını gün boyu sürdüren ekipler, yaklaşık 20 saattir ulaşım sağlanamayan yolu kontrollü olarak trafiğe açtı. Sürücülere araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmaları yönünde uyarı yapıldı. Önceki gün iki kez kapanıp açılan Kütahya-Eskişehir karayolunda da trafikte zaman zaman aksamalar yaşanıyor. Çavdarhisar ile Gediz ilçeleri arasındaki karayolunun 20. kilometresinde bulunan Yaylaköy ve 35. kilometresindeki Kireç mevkilerinde uzun araç kuyrukları oluştu, yoldaki buzlanma nedeniyle araçlar güçlükle ilerledi.
Kar yağışı ve tipi, Şaphane ilçesinde 4 köyün yolunun kapanmasına yol açmıştı. İl Özel İdaresi ekiplerince Gürkuyu ve Kızılkoltuk köylerinin yolları açıldı, Ayvacık ve Değirmendere köylerinin yollarının açılması için çalışma yürütülüyor. Domaniç ilçesi de yoğun kar yağışı, tipi ve fırtınadan olumsuz etkilendi. Tipi ve fırtına dolayısıyla ilçedeki bazı ağaçların enerji nakil hatlarını koparması sonucu ilçeye yaklaşık iki gün elektrik verilemedi. Ekiplerce arızaların giderilmesinin ardından dün akşam ilçeye elektrik verilmeye başlandı.
Ayrıca gün boyunca İl Özel İdaresine bağlı 2 greyder Kütahya-Afyonkarahisar karayolu Pusan mevkiinde çalışmalarınıda sürdürdüğü vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com