Kar siperleri yolun tipiden dolayı kapanmasını engelliyor

Kar siperleri yolun tipiden  dolayı kapanmasını engelliyor
Geçtiğimiz yıl Kütahya Afyonkarahisar karayolunun 30.km’sinde yapılan kar siperleri, yoğun kar yağışının etkili olduğu bölgede karayolları ekiplerinin işi kolaylaştırıyor.

Geçen yıl yapılan kar siperleri tipinin yoğun olduğu kesimlerde yolun kapanmasını engelliyor.
Karayolları 145. Şube Şefliği tarafından özellikle kışın yol denetimleri sürdürülüyor. Karayolları 145. Şube Şefi Hayrettin Barbaros kışın tehlike oluşturabilecek yolları denetleyip ekipleri riskli yerlere sevk ediyor.
Geçtiğimiz yıl Kütahya Afyonkarahisar karayolunun 30.km’sinde yapılan kar siperleri tipinin yoğun olduğu bölgede yolun kapanmasına engel oluyor. Tüm yıla oranla günlük 10 bin aracın kullandığı Kütahya Afyonkarahisar yolu Karayolları ekipleri tarafından açık ve güvenli hale getirmek için tüm gün çalışıyor.
Karayolları 145. Şube Şefliğinde görevli İsmail Molla vatandaşlarımız için gece gündüz çalıştıklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü.“Vatandaşın mağdur olmaması için gece gündüz kar mücadelesi veriyoruz. Onların duası bize yeter. Çalışmalarımızda dikkatli oluyoruz vatandaşa bir zarar gelmesin diye. 26 saatten beri direksiyon başındayız. Gördüğünüz gibi kar mücadelesi devam ediyor” dedi.
Denizlili bir kamyon şöförüde karayollarının çalışmalarından memnuniyetini şöyle ifade etti. “Allah razı olsun karayolları güzel çalışıyor. Memnunuz. Yollarımızı kürüyor, temizliyor, tuzluyor. Hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Binlerce teşekkürler” dedi.
Geçen yıl Kütahya Afyonkarahisar karayolunun belli kesimlerine yapılan 3 kilometreyi bulan kar siperleri de, yoğun tipiden yola biriken karlara engel oluyor. İki metre yüksekliğinde olan kar siperleri karları böyle tutup yolu kapatmasını engelliyor.
 Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Karayolları 145. Şube Şefi Hayrettin Barbaros şunları söyledi: “2011 yılında Kütahya Afyonkarahisar karayolu üzerinde karayolları 14. Bölge müdürlüğü tarafından 25 ve 28. Km’lerde kar siperi uygulaması yapılmıştır. Bu dönemde bu kışda, en yoğun bir dönem olarak geçmektedir. Kar siperlerinden dolayı yol kullanıcılarının can ve mal güvenliği sağlanmış, yolda kapanmalar olmamıştır. Kar siperleri faydalı olmuştur. Görüldüğü gibi kar siperlerinde gelen tipiden dolayı bir kısmı arkada kalmakta  kar siperinden aşanlarda kar siperlerinin yanında birikmektedir. Bu nedenle yolumuz daha güvenli olmuştur” dedi. Hayrettin Barbaros Kütahya Afyonkarahisar karayolunda kar siperlerinin sayısını arttıracaklarını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com