Kara Kış Pazar Günü Geliyor!

Kara Kış Pazar Günü Geliyor!
Soğuk hava ve kar yağışı Avrupa'yı esir aldı. Meteoroloji kar yağışının ne zaman Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Kara kış bakın ne zaman kapımızı çalacak?...

Soğuk hava ve kar yağışı Avrupa'yı esir aldı. Kar yağışı hafta sonu Türkiye'ye geliyor. Meteoroloji'ye göre, pazar günü Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya'da kar yağışı bekliyor. Sağnak yağış ise tüm yurtta etkili olacak.

Meteoroloji uzmanları Aralık ayının ikinci yarısından itibaren soğuk hava dalgası beklendiğini belirterek şöyle dedi:
"Ay ortalarında bir soğuk bekliyoruz. Aralığın 15'inden itibaren soğuk hava gelecek. Aralık'ta ara ara soğuk hava dalgası var. Bu dalgalar kar yağışını da beraberinde getirebilir. Kasım ayı gibi sıcak bir ay geçirmeyeceğiz."

Avrupa kış mevsiminin etkisine giriyor. Hava sıcaklıkları eksi derecelere düşerken, özellikle kıtanın kuzeyini etkileyen kar yağışlarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği açıklandı.

AVRUPA'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kış mevsimi kendini iyice hissetirmeye başladı. Geçtiğimiz hafta özellikle Kuzey Avrupa kar yağışlarının etkisinde kalırken, sıcaklıklarda düşüş ve yağışlı havanın önümüzdeki günlerde de artarak devam etmesi bekleniyor. Uzmanlar özellikle araç sahiplerinin eksiye düşen hava sıcaklıkları nedeniyle oluşan kaygan zeminden ötürü dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com