Karaağaç göletinde kaçak kerevit avı

Karaağaç göletinde kaçak kerevit avı
Uşak Karaağaç göletinde kaçak kerevit avlandığı ihbarını alan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri ile Olta Balıkçılığı Federasyonu (OBAF) üyeleri gölete atılan 150 ağı çıkartıp yakarak imha etti.

Uşak kent merkezinde 10 kilometre uzaklıktaki Karağaç göletinde kaçak kerevit avı yapıldığı ihbarını alan yetkililer, gölette botla inceleme yaptı. OBAF tarafından yapılan gölette yapılan inceleme sonucu 150 adet ağ tespit edildi. Kerevit ağlarını botla sahile çıkartan OBAF üyeleri ağları yakarak imha etti.

Kaçak avlanmanın göletteki canlı hayatını tehdit ettiğini ve ağ ile yapılan her türlü avın yasak olduğunu belirten OBAF Başkanı İsmail Atalay, “Bizler ülkemizin neresinde olursa olsun bu sulara gönülden bağlıyız. İlimizde tüm ekipman ve işgücü ile Koruma ve Kontrol görevinde bulunan resmi kurumlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ne ilimizde ne ülkemizin herhangi bir yerinde sucul kaynaklarımıza yapılan kanunsuz uygulamaların tüm kurumlar ile karşısındayız. İşte burada bu işbirliğinin bir örneğini görüyoruz. Şehir dışından gelen kaçak avcılar Karaağaç göletine ağ atmışlar. İhbar üzerine yaptığımız incelemede 150 adet ağ tespit ettik. Bu ağları sahile çıkartarak yakarak imha ettik. Kaçak ağlara takılan balık ve kerevitleri ise gölete geri bıraktık” dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com