Karabulut ailesi tazminatı alamayacak

Karabulut ailesi tazminatı alamayacak
1 milyon 287 bin tazminat kazanan aile parayı alamayacak

Münevver Karabulut cinayeti davasında olaylar bitmiyor. Katil Cem Garipoğlu'nun ailesine açtıkları tazminat davasını rekor bir cezayla kazanan Karabulut ailesi tazminat bedelini alamayacak. Garipoğlu ailesinin avukatı ailenin şirketlerinin faal olmadığını ve TMSF'ye devredildiğini açıkladı.

Tazminat kararlarından sonra konuşan Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir kararın emsal sayılacağını ancak Garipoğlu ailesi tüm varlığını sattığı için cezanın uygulanamayacağını ve sembolik olacağını söyledi.

Mal varlıklarını sattıkları iddialarını reddeden Garipoğlu ailesinin avukatı Orhan Şahin;


“Dava konusu olay elem vericidir. Hukuk Genel Kurulu kararlarında takdir edilecek manevi tazminatın bir tarafın zenginleşmesine ve diğer tarafın da fakirleşmesine neden olmaması, özendirici nitelikte bulunmaması gerektiği de belirtilmektedir. Davacıların müvekkilimizin ekonomik durumu hakkındaki beyanlarını kabul etmiyoruz. Şirketleri faal değildir. TMSF’ye aktarılmıştır. Müvekkilimizin kardeşi Hayyam Garipoğlu zengin bir insan olduğu bilinmektedir ancak Sümerbank’ın batmasından sonra bütün mal varlığına ve şirketlerine el konulmuştur. Mal kaçırma iddiası doğru değildir. Tazminat takdir edilirken müvekkilimin bu maddi durumunun da dikkate alınmasını istiyoruz. Ayrıca Tülay Garipoğlu’na düğünde ailesinin taktığı ziynetler tartışma konusu yapılmıştır. Bu dava her iki tarafı da üzmüş ve yıpratmıştır, o yüzden biz de davanın bitirilmesini istiyoruz.” dedi.


Sadece anne Nida Garipoğlu'nun ziynet eşyalarının bile 2 milyon değerinde olduğunu söyleyen Karabulu ailesi avukatı;


"Davalı Mehmet Nida Garipoğlu’nun şirket hisseleri ve taşınmaz kaydıyla sosyal ekonomik durumları ortaya konmuştur. Hiç mal varlığı olmadığını iddia eden davalının iki milyon değerinde ziynet eşyası tespit edilmiştir. Dosyaya sunulan 1966 ve 2004 yıllarına ait Yargıtay Hukuk Genel Kurulu kararlarında manevi tazminatta duygulan acı ve ızdırabın yanında caydırıcılık niteliğinde olması gerektiği,sadaka olmadığı belirtilmiştir. Ceza Mahkemesi’nde verilen karar emsal olmuştur. Mahkemenizce verilecek karar da emsal niteliğinde olacaktır.” açıklamasında bulundu. (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com