Karacan kardeşlere haciz şoku

Karacan kardeşlere haciz şoku
Milliyet ve Vatan Gazetesi’ne ortaklıkları ile gündeme gelen Ömer ve Ali Karacan kardeşler hakkında haciz kararı alındı.

Alacaklı bir kamu bankası, Karacan Kardeşler’in ‘kaçma şüphesi’ içinde olduğu iddiası ile 3 şirketi hakkında ihtiyati haciz kararı aldırdı.
 
Söz konusu kamu bankası, Karacan kardeşlerden olan 3,3 milyon TL’yi aşan kredi alacağını tahsil edemeyince mahkemenin yolunu tuttu. İstanbul 8 Asliye Ticaret Mahkemesi’ne 18 Ocak’ta başvuruda bulunan banka avukatı, borçluların ‘kaçma şüphesi’ içinde olduklarını iddia etti.
 
NUMBER ONE VE KLAS RADYO’YA HACİZ

 
Yapılan yargılama sonrası mahkeme, 23 Ocak günü ihtiyati haciz kararı verdi. Hakkında haciz kararı verilen şirketler ve şahıslar ise şu şekilde sıralandı:
 
İki Numara Radyo ve Televizyon, Bir Numara Radyo ve Televizyon, Klas Radyo ve Televizyon Yayın ile Ömer İhsan Karacan.
 
ORTAKLIK YARIDA KALDI
 
Ali ve Ömer Karacan Kardeşler, geçtiğimiz yıl Milliyet ve Vatan Gazetesi’ne ortaklıkları ile gündeme gelmişti. Demirören Grubu ile ortak şirket kuran Karacan Kardeşler’in, ortaklık için kendilerine düşen payı karşılamadıkları iddia edilmişti. Öte yandan Karacan Kardeşler hakkında devam eden bir de savcılık soruşturması da bulunuyor. İstanbul Mali Polisi’nin 2011 yılı başında yaptığı operasyon sonrası açılan soruşturmada Karacan Kardeşler nitelikli dolandırıcılık suçlaması ile karşı-karşıya.

Kaynak: hurriyet.com.tr

KARACAN GRUBU'NDAN AÇIKLAMA

"Karacan Kardeşlere Haciz Şoku" başlıklı haberde adı geçen kamu bankası, Vakıflar Bankası'dır.

Karacan kardeşlerin yurt dışında bulunduğu sırada bankayla oluşan sorunlar, 14.02.2013 tarihli protokol ile çözümlenmiştir. (ekte, Vakıfbank Gn.Md.lüğünün, sorunun çözüldüğüne dair protokolü)

Protokol gereği, 13.03.2013'de tüm ihtiyati hacizler kaldırılmıştır. (ekte, İst. 3. İcra Md.lüğü'nün Hacizlerin kaldırıldığına dair yazısı)

Bugün itibarıyla, 3.taksit ödemesi yapılmış bulunan, protokol sorunsuz işlemektedir.

Karacan kardeşlerin, İcra Md.lüğünde herhangi bir dosyası bulunmamaktadır.

Haberde sözü edilen ve konuyla hiç ilgisi olmayan savcılık soruşturmasında, isnat edilen suçlar için takipsizlik kararı verilmiş ve iftira atanlar hakkında Karacan kardeşler tarafından suç duyurusu yapılmıştır. (ekte, İst. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, takipsizlik kararı)

Açılacak kamu davasıyla, bu kişiler en az 4 yıl hapis istemiyle yargılanacaklardır.

Aynı kaynakla geçen hafta servis edilen "Number1  markası İcra satışında" haberlerinin de, hangi maksatla, kimler tarafından yaptırıldığını tahmin etmek hiç zor değildir.

Yapılan, yalan ve yanlı haberler hiç bir zaman amacına ulaşamıyacaktır.

Karacan Grubu, her zaman olduğu gibi, dimdik ayaktadır.

Gençlerin severek ve beğenerek, izlediği Televizyonlar ve dinlediği radyolarla Number1 Medya Grubu, başarılı yayıncılığına devam edecektir.
Ek 1: Vakıfbank Gn. Md Protokol Yazısı
Ek 2: İst. 3. İcra Md.lüğü'nün Hacizlerin kaldırıldığına dair yazısı
Ek 3: İst. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takipsizlik kararı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com