Karadayı’nın ilk görüntüsü

Karadayı’nın ilk görüntüsü
Bu sabah 28 Şubat soruşturması kapsamında ifadesine başvurulmak üzere polislerle birlikte adliyeye götürülen eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’nın ilk görüntüleri ortaya çıktı.

İsmail Hakkı Karadayı polisler eşliğinde sağlık kontrolüne giderken görüntülendi.

"BEKLİYORDUM"
 
Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın sabah polis kapısına geldiğinde yakınlarına, “Böyle bir şey yapılacağını bekliyordum” dediği öğrenildi.

VALİ MUTLU: EVİNDE ARAMA YOK
 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın ifadesinin alınacağını, evinde ise herhangi bir arama yapılmadığını söyledi.
 
Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde katıldığı program öncesi eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili soruları yanıtladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın göndermiş olduğu talimat gereği Karadayı’nın ifadesi alınmak üzere Ankara’ya çağrıldığını belirten Mutlu, “Bununla ilgili yürütülen bir işlem var. Bunun dışında ilave bir bilgi yok” dedi.
 
Karadayı’nın evinde arama yapılmadığını dile getiren Vali Mutlu, “Verilen talimatta da böyle bir şey. Sadece ifadesi alınmak üzere Ankara’ya bugün götürülmesi yönünde bir talimat var. İstanbul Emniyetimiz de bununla ilgili evlerinden alarak Ankara’ya intikallerini sağlamak üzere şu anda görevlerinin başındadır” diye konuştu.
 
Vali Mutlu, Karadayı’nın henüz Ankara’ya götürülmediğini ifade ederek, “Ama bugün götürülecekler, talimat bu yönde” ifadelerini kullandı.(CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com