"Karadeniz'de hedefe çok yaklaştık"

"Karadeniz'de hedefe çok yaklaştık"
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, "Karadeniz'de çok ciddi yatırımlarımız var. Orada hedefe çok yaklaştık, inşallah Temmuz ayının sonuna kadar memleketimize güzel haberler vermeyi ümit ediyoruz" dedi.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, 'Karadeniz'de çok ciddi yatırımlarımız var. Orada hedefe çok yaklaştık, inşallah Temmuz ayının sonuna kadar memleketimize güzel haberler vermeyi ümit ediyoruz' dedi.

TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, tatil için geldiği memleketi Afyonkarahsar'da Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı makamında ziyaret etti. 2003 yılından bu yana gerek ülkede, gerekse yurt dışındaki yatırımlarıyla adından söz ettiren TPAO'nun Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesi Kayabelen beldesinde yeni bir yatırıma hazırlandığını açıklayan Uysal, Afyonkarahisar'ı petrol bakımından Türkiye'nin zengin illerinden birisi yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Afyonkarahsar'da son yıllarda güzel gelişmelerin yaşandığını dile getiren Uysal, 'Afyonumuzla her zaman iftihar ediyoruz' dedi.
2003 yılından itibaren yatırımlarını katlayarak Türkiye'de petrol üretimi ile ilgili çok ciddi gelişmeler sağladıklarını ifade eden Uysal, yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 80 bin varil petrol ürettiklerini belirtti. Türkiye'nin günlük petrol üretiminin yaklaşık 600 bin varil olduğunu vurgulayan Uysal, hedeflerinin 2023 yılına kadar Türkiye'yi petrol ve doğalgaz ithal etmeyen bir ülke haline getirmek olduğunu söyledi. Uysal, 'Karadeniz'de çok ciddi yatırımlarımız var. Orada hedefe çok yaklaştık, inşallah Temmuz ayının sonuna kadar memleketimize güzel haberler vermeyi ümit ediyoruz. Yurt içinde Güneydoğu Anadolu'da petrol ve doğalgazla ilgili keşiflerimiz var. Üretimimiz giderek her yıl artıyor. Kriz döneminde, 2009 yılında üretimimizi yüzde 20 arttırdık. 10 milyon varilden 12 milyon varil petrol üretimine kadar üretimimizi yükselttik' diye konuştu.
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar'a gerçekleştirilmesi planlanan yatırımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com