Karadeniz'de Terör Koalisyonu Kuruldu!

Karadeniz'de Terör Koalisyonu Kuruldu!
PKK, Karadeniz'de seçim öncesi ses getirecek eylem yapmak için 16 kişilik TKPML TİKKO ve 8 kişilik Maoist Komünist Parti Halk Kurtuluş Ordusu gruplarıyla anlaştı.

Kastamonu'da 1 polisi şehit eden PKK'nın "Açılım Eyaleti" adını verdiği Karadeniz'de 45 militanı var. Jandarma Genel Komutanlığı'na sunulan istihbarat raporuna göre PKK, kışı Tunceli'nin Aliboğazı mevkiinde birlikte geçirdikleri 16 kişilik TKP-ML TİKKO ile Tunceli'nin Ovacık kırsalında bulunan 8 kişilik Maoist Komünist Parti Halk Kurtuluş Ordusu gruplarıyla Karadeniz'de terör eylemleri için anlaşma yaptı.

Terör uzmanlarının telsiz görüşmeleri, teslim olan PKK'lıların verdiği bilgiler, sığınaklarda ele geçen örgütsel dokümanlar ile yöre halkından alınan istihbarat doğrultusunda hazırladıkları 24 sayfalık raporu Jandarma Genel Komutanlığı'na sundu. Rapora göre, "Topyekun savaş stratejisi" kararı alan örgüt, bu yıl, özellikle de 12 Haziran seçimlerine kadar, Karadeniz bölgesinde ses getirecek eylemler planladı.

Örgüt, bu eylemlerle Karadeniz halkıyla, bölgeye fındık toplamaya giden Güneydoğulu Kürt kökenli mevsimlik işçiler arasında etnik milliyetçiliğe dayalı Türk-Kürt çatışması yaratmayı amaçlıyor. Rapora göre örgütün 3 bölgeye ayırdığı Tunceli kırsalında, "Açılım Eyaleti" adını verdiği üçüncü bölge olan Karadeniz'de 45 kişilik bir grup var. Bu grup da Celal Başkale kod adlı Haşim Kaya'nın başında yer aldığı 13 kişilik Karadeniz grubu ve Koçgiri grubu olarak iki bölüm halinde faaliyet yürütüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com