Karadeniz'den başkanlık açıklaması!

Karadeniz'den başkanlık açıklaması!
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz önemli açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ta 25 Mart tarihinde yapılacak olağanüstü seçimli kongre öncesi, Siyah Beyazlı kulübün Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in adaylığı ağırlık kazanmaya başladı. Onursal Başkan Süleyman Seba'nın ve adaylardan Levent Erdoğan'ın desteğini alan Karadeniz'in, resmi adaylığını salı günü açıklaması bekleniyor.

Ancak Beşiktaş tüzüğünün 23'e 4 maddesinde, "Divan Kurulu Başkanı ve/veya Divan Başkanlık Kurulu üyeleri kulübün yönetim kurullarında görev almayı düşündükleri takdirde, seçimden üç ay önce istifa etmek zorundadırlar" ibaresi yer alıyor.

YALÇIN KARADENİZ: "TÜZÜĞÜMÜZDEKİ 23'E 4 MADDESİ OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLERDE GEÇERLİ OLMAZ"

Tüzükte yer alan bu maddenin adaylığını engelleyip engellemeyeceği konusunda bir açıklama yapan Yalçın Karadeniz, 25 Mart'ta olağanüstü seçim yapılacağını ve bu sebepten dolayı tüzükteki bu maddenin geçerli olmayacağını söyledi. Karadeniz, "Henüz adaylığım konusunda karar vermedim. Ancak aday olursam tüzüğümüzdeki 23'e 4 maddesinin bir hükmü olmayacaktır. Çünkü olağanüstü bir seçime gidiyoruz. O madde olağan seçimler içindir. Ben olağanüstü seçime gidileceğini tahmin edemezdim. Sadece ben değil, camiamızdaki hiç kimse 1 ay öncesine kadar böyle bir durumla karşı karşıya kalacağımızı bilemezdi. Bu sebepten dolayı benim aday olup olmamam da bu maddenin geçerliliği olmaz" diye konuştu.

DİZDAR: "TÜZÜKTE YER ALAN BU MADDE KARADENİZ'İN DURUMU İÇİN GEÇERLİ OLMAZ"

Beşiktaş Divan Kurulu üyelerinden Avukat Ali Rıza Dizdar da konuyla ilgili olarak, tüzükte yer alan 23'e 4 maddesinin olağanüstü durumlarda geçerli olmayacağını ifade etti.

Dizdar, tüzükte yer alan bu maddenin 25 Mart'ta yapılacak olağanüstü seçimde aday olmayı düşünen Karadeniz'in durumu için geçerli olamayacağını vurguladı. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com