Karahan, üniversitelileri dinledi

Karahan, üniversitelileri dinledi
Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksekokuluna giden Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, okul yönetimi ve öğrencilerle bir araya gelerek sorunları dinledi.

Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksekokuluna giden Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, okul yönetimi ve öğrencilerle bir araya gelerek sorunları dinledi.
Teknoloji Fakültesi Salonunda düzenlenen toplantıya Fakültenin Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Korkmaz, öğretim görevlileriyle öğrenciler katıldı.
Amaçlarının üniversite öğrencilerine en iyi bir şekilde hizmet etmek olduğunu ifade eden Başkan Karahan, ”Belediye yönetimi olarak bizler, Simav halkı olarak hemşerilerim sizleri birer velinimet gibi görüyoruz. Bu yüzden hizmetlerimizi sürdürürken sizin istek ve temennilerinizi de göz önünde bulundurmak istiyoruz. Kurum amirlerim ile aranızda bulunma sebebimiz bunun içindir” diye konuştu.
Evlerde oturan öğrencilere jeotermal ücretlerinde yüzde 25'lik indirim uygulamasını bu yıl da devam ettirdiklerini anlatan Başkan Karahan, geçmiş yıllarda başlattıkları öğrencilerin ailelerinin Eynal Kaplıcalarında bir hafta boyunca tek kuruş ödemeden misafir etme geleneğinin bu yıl da devam ettiğini hatırlatarak, ”Ailelerinizi ilçemizde bir hafta boyunca misafir etmek istiyoruz. Böylece hem ilçemizin tanıtımına katkı sağlamış oluruz, hem de aileleriniz evlatlarının nasıl bir yerde huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim aldıklarını görmek suretiyle gönül rahatlığı içerisinde memleketlerine dönmüş olurlar” diye konuştu.
Öğrencilerin ulaşım giderlerinde belirli bir rahatlama sağlamaları için adres kaydını Simav'a aldıran öğrenciler için paso uygulaması başlatacaklarını ifade eden Başkan Karahan,” Paso alan bir öğrenci bir ay boyunca 66 lira yerine 40 lira ödeyerek belediyemizin ulaşım imkanlarından daha hesaplı bir şekilde yararlanabilecek” diye konuştu.
Üniversite öğrencilerine her konuda yardımcı olabilmek için yakında belediye bünyesinde öğrenci danışma bürosu oluşturmak istediklerini ifade eden Başkan Karahan, belediyenin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda üniversite öğrencisinin yanında olacağını kaydetti.
Yeni dönemde öğrencilerin düzenleyeceği her türlü sosyal ve kültürel etkinliklere belediye olarak destek vereceklerini vurgulayan Başkan Karahan,” Ülkemizin geleceği olarak sizlere her türlü hizmeti sunmak bizim asli görevlerimizin başında gelmektedir. Simav'da sizleri nasıl rahat ettirebiliriz, sizleri ev sahibi olarak nasıl en iyi bir şekilde ağırlayabiliriz bunun hesaplarını yapıyoruz. Sizlerden de bize isteklerinizi iletmenizi istiyorum” şeklinde konuştu.
Sırasıyla söz alan öğrenciler yaşadıkları sıkıntıları anlattı, çözüm yollarını önerdi. Öğrencilerin otobüs duruklarının aydınlatılması, otobüslerin hareket saatleri arasındaki zaman diliminin kısaltılması, boş vakitlerini geçirebilecekleri yeşil alanların çoğaltılması ve kampus sahasındaki futbol alanının yeniden düzenlenmesi gibi isteklerini not alan Başkan Karahan,” Göreceksiniz. İsteklerinizin tamamı yakında çözüme kavuşacak. Hem belediye hem de Simavlı hemşerilerim sizin kıymetinizi tatile çıktığınızda çok daha iyi anlıyoruz. Siz yokken Simav köye dönüşüyor. Sizler Simav'ın gülen yüzlerisiniz. Size hizmet etmek bizim asli görevimiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com