Karahan yatırımcıları Simav'a davet etti

Karahan yatırımcıları Simav'a davet etti
Kütahya'nın Simav Belediyesi'nce ikincisi düzenlenen “Kent Konseyi Toplantısı”na katılan vatandaşlar ilçenin gelişip kalkınması için uygar ülkelerde olduğu gibi düşüncelerini özgürce ortaya atıp tartışabildikleri ortamı sağladığı için B

Kütahya'nın Simav Belediyesi'nce ikincisi düzenlenen “Kent Konseyi Toplantısı”na katılan vatandaşlar ilçenin gelişip kalkınması için uygar ülkelerde olduğu gibi düşüncelerini özgürce ortaya atıp tartışabildikleri ortamı sağladığı için Belediye Başkanı Kasım Karahan'a teşekkür etti.
Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleşen toplantıda söz alan vatandaşlar, siyasi parti temsilcileriyle sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Simav'ın gelişip kalkınması, çağdaş ve modern Türkiye'de hak ettiği yeri alması için ilçede yapılmasını istedikleri yatırımları ve girişimleri kürsüde katılımcılara anlattı Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın ilçede yeni bir çığır açtığını dile getiren konuşmacılar Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın 29 Mart yerel seçimlerinde görevi devralmasıyla birlikte ilçede oluşturulan ve halk tarafından da takdirde karşılanan birlik, beraberlik, sevgi, saygı, kardeşlik ve hoşgörü ortamı ile birlikteliğin hizmete dönüştürülmesi gerektiğine vurgu yaptılar. Simav'ın gelişip kalkınmasının ve her geçen gün kan kaybeden ekonominin yeniden eski günlerine döndürülmesi için yatırımlarını dışarıda yapan Simavlı işadamlarına çağrıda bulunan vatandaşlar zenginlerin parasal güçlerini birleştirerek Simav'a termal turizm ağırlıklı yıldızlı tesisler ile jeotermalli seralar yapmalarını ve küçük sanayilerini birleştirip büyük fabrikalar kurmalarından yana olduklarını dile getirdiler. Simav'ın kanayan yarası Simav-Kütahya yolunun artık tamamlanmasını isteyen Simavlılar Simav'ın olmazsa olmazlarının başında gelen Simav-Bursa yoluna da bir an önce başlanmasını istediler.
Son olarak kürsüye gelen Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Simav'ın önünün açılması, gelişip kalkınması ve hak ettiği çağdaş ve modern bir kent statüsüne kavuşturulması için Simavlı işadamları başta olmak üzere özel sektörü ilçede yatırıma davet etti.
Simav'ın gelişip kalkınmasının termal turizm alanında yapılacak yatırımlarla organize seracılık, sağlık ve eğitim alanında yapılacak büyük çaplı yatırımlarda gördüklerinin altını çizen Karahan, söz konusu yatırımları yapmak için ilçeye gelecek yatırımcılara belediye olarak her türlü kolaylığı göstermeye hazır olduklarını bildirdi.
Simav'ın yer altı enerji zenginliklerinin büyük şirketlerin iştahını kabarttığını ifade eden Karahan,” İstihdam oluşturacak, işsizliği önleyecek, ekonomiyi canlandıracak her türlü yatırıma destek olacağız. Ancak bu güne kadar ilçeye gelen yabancı yatırımcıların tamamının aklı fikri Jeotermal enerji ile elektrik üretmek. İstihdam oluşturacak ne bir termal otel yapmak ne de sera kurmak isteyen var.
Gelenlerin hepsinin aklı fikri yeraltında var olan jeotermal enerji ile elektrik üretip devlete satıp kısa yoldan büyük paralar kazanmakta. Ben Simav'ın enerjisini kimseye peşkeş çektirmem. Simav'ın menfaatleri neyi gerektiriyorsa ona izin veririm. Bunu herkes aklının bir köşesine yazsın” şeklinde konuştu.
Karahan, gerekli hizmetleri alamadıkları gerekçesiyle CHP'li 3 Belediye Meclis üyesinin gündeme taşıdığı Simav'ın Kütahya'dan ayrılarak Uşak'a bağlanması yönündeki gündem maddesinin yoğunluk yüzünden önümüzdeki Kent Konseyi Toplantısında görüşülmesine karar verdiklerini bildirdi. Gecenin geç saatlerine kadar süren ”Simav 2. Kent Konseyi Toplantısı”na 15 kişiden oluşan Simav Belediye Meclis üyelerinin tamamı, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri, bazı belde belediye başkanları, vatandaşlar ile Amerika'da kazandığı paralarla doğup büyüdüğü baba ocağı Simav'a eğitim alanında büyük yatırımlar kazandıran hayırsever Simavlı Doktor Naci Eren eşi ve geliniyle birlikte katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com