KARAİSALI’DAKİ ‘İLAÇLAMA’ SORUNU

KARAİSALI’DAKİ ‘İLAÇLAMA’ SORUNU
KARAİSALI’DAKİ ‘İLAÇLAMA’ SORUNU

ADANA - Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Aslan, merkez ilçe Karaisalı’da sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarının yapılmadığını, sorunun küçük bir sorun olmasına rağmen, ‘mücavir alan’ sıkıntısı nedeniyle çözüme kavuşturulamadığını söyledi.
Büyükşehir Belediye Meclisi, ‘2012 Yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’ndaki oturuma Meclis Başkanvekili Halil Tüm başkanlık yaptı. Gündem dışı söz alarak kürsüye çıkan Ahmet Aslan, merkez ilçe Karaisalı ile ilgili olarak yaşanan sorun ve sıkıntıları gündeme getirdi. Aslan, “Her seferinde çok şey yapılıyor ama hiçbir şey yapılmıyor. İmkanların kısıtlı olduğunun farkındayım, zaman zaman Büyükşehir Belediyesi Karaisalı’na sahip çıkıyor ama bunlar yeterli değil” dedi.
İlçeye bağlı Kızıldağ Köyü’nün özellikle yaz döneminde nüfusunun arttığını, kentte yaşayan bir çok insanın adeta buraya akın ettiğini anlatan Aslan, ancak buna rağmen, bölgenin sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmasında yürütülmesi gereken ilaçlama sorununun hala çözüme kavuşturulamadığına dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin, bölgenin ‘mücavir alan sınırı’ dışında kaldığı için ilaçlamada bulunmadığını dile getiren Aslan, “Bölge halkından başta emlak vergisi olmak üzere çeşitli vergiler alıyorsun, ASKİ buraya boruları döşeyip, suyu getiriyor. Ancak, iş ilaçlamaya gelince mi ‘mücavir alan’ akla geliyor?” diye sordu.
Bunun sorunun sadece biri olduğunu, bugün gelinen noktada Karaisalı’nın sorun ve sıkıntılarının edata dağ gibi büyüdüğü yorumunda bulunan Ahmet Aslan, sivrisinek ve haşereyle mücadele kapsamında yapılması gereken ilaçlama sorununun, çok büyük maliyetler getirmediği gibi çözümünün de çok kolay ve basit olduğunu vurguladı. Aslan, “Lütfen, gerek meclis üyeleri olarak, gerekse de Adanalılar olarak Karaiasalı’ya sahip çıkalım” çağrısında bulundu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com