Karakola Sızmak İstediler Ama..

Karakola Sızmak İstediler Ama..
Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde önceki akşam 22.00 sıralarında 5'erli 4 ayrı grup halinde 20 kişilik PKK'lı terörist farklı noktalardan Kuşluca Jandarma Karakolu'na sızmak istedi..

Termal kameralar ile farkedilen PKK'lılar, Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı'na bildirildi. 2 Kobra ve 2 personel taşıyıcı helikopter Kuşluca Jandarma Karakolu'na hareket etti. Kobra helikopterlerinin desteği ile Skorsky helikopterleri, eğitimli ve ağır silahlarla donatılan askerleri Kuşluca Karakolu'na indirdi.

Karakol çevresindeki hakim tepelere konuşlanmaya çalışan PKK'lı gruplar helikopterlere ateş açtı. Gece yarısından sonra bölgeye indirilen ilk birlikler, karakol çevresine sızmaya çalışan PKK'lı gruplarla ilk sıcak çatışmayı sağladıktan sonra Kobra helikopterleri de PKK'lıların bulunduğu alanları yoğun bombardıman altına aldı.

Kaçan PKK'lı grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla, sabah saatleri beklenmeden gece yarısı hava destekli operasyon düzenlendi. Sabah saatlerine doğru zaman zaman sıcak temas sağlanan PKK'lı gruplarla şiddetli çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com