Karakolda dayak iddiası

Karakolda dayak iddiası
Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde eczacı kalfası 27 yaşındaki Yunus Kılıç, polisler tarafından dövüldüğünü ve kötü muameleye maruz kaldığını iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Dargeçit’te bir aczanede kalfa olarak çalışan, AKP İlçe Başkanı Beşir Kılıç’ın da yeğeni olan Yunus Kılıç, iddiaya göre, önceki gün saat 23.30 sıralarında otomobiliyle evine giderken, devriye görevi yapan polisler tarafından durduruldu. Polislerin ehliyet ve aracın ruhsatını istemesi üzerine Kılıç ile polisler arasında tartışma çıktı. Kılıç, tartışmanın ardından kelepçelenerek, tekme tokat ve silah dipçikleriyle dövülerek karakola götürüldüğünü iddia etti.
 
Kılıç, götürüldüğü karakolda polislerin kendisine hakaret ederek sözlü tacizde bulunduğunu ileri sürdü. Karakoldaki soruşturmasının ardından Dargeçit Devlet Hastanesi’ne giden Yunus Kılıç, daövüldüğüne ilişkin rapor aldı. Kılıç, avukatıyla Dergeçit Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek kendisini dövdüklerini ileri sürdüğü polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Dargeçit Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise, Yunus Kılıç’ın görevli memurlara mukavemette bulunduğunu belirterek, konunun savcılığa intikal ettiğini söylemekle yetindi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com