Karakuyu depremzedeler için çabalıyor

Karakuyu depremzedeler için çabalıyor
Simav’a belediye başkanı olarak 1989-1999 yılları arasında 10 yıl boyunca önemli hizmetler veren İnşaat Mühendisi Metin Karakuyu, deprem sonrası Simav ve çevre ilçelerde yapımı devam eden afet konutlarında proje kontrol mühendisi olarak önemli
Simav Belediyesinde 2 dönem üst üste belediye başkanı olarak görev yapan ilk isim olan ve Simav jeotermalinin babası olarak adlandırılan inşaat mühendisi Metin Karakuyu, 19 Mayıs 2011 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında beldelerde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan afet konutlarının proje ve şantiye müdürlüğünü yapıyor. 
 
TOKİ’ye Barutçuoğlu İnşaat adına Simav’a bağlı Naşa, Beyce ve Çitgöl beldeleriyle Pazarlar ve Hisarcık ilçelerinde toplam 268 afet konutunun çoğunu gününden önce teslim aşamasına getiren Karakuyu, TOKİ müteahhitleri arasında da saygınlığı olan bir mühendis olarak kabul ediliyor.
 
Çitgöl Kasabasında yapımını bitme noktasına getirdiği 60 afet konutunun bulunduğu şantiyede gazetemize konuşan Simav’ın eski belediye başkanı Karakuyu, “Taşı, toprağı ve saygın insanlarıyla her zaman gönlümün en güzel yerinde bulunan hemşerilerimin depremde mağdur olmaları en çok beni üzdü. Bugün bağlı bulunduğum Barutçuoğlu İnşaat adına yaptığım afet konutlarını teslim tarihinden yaklaşık 10 ay önce bitirme gayretinde oluşum, saygıdeğer hemşerilerimi en kısa zamanda depreme dayanıklı sıcacık yeni konutlarına kavuşturmak içindir. Benim  için Simav denilince akan sular durur. Bu bakımdan ben her zaman ilçemin ve hemşerilerimin yanındayım” dedi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com