Karamanca beldesi referanduma gidiyor

Karamanca beldesi referanduma gidiyor
Şaphane ilçesinin Karamanca beldesinin Simav ilçesine bağlanması amacıyla 17 Ocakta referandum yapılacak.

Şaphane ilçesinin Karamanca beldesinin Simav ilçesine bağlanması amacıyla 17 Ocakta referandum yapılacak.
Karamanca Belediye Başkanı Fevzi Doğan, yaptığı açıklamada, beldenin nüfusunun 2 binin altında olduğunu söyledi.
Simav ilçesi sınırlarına katıldıkları takdirde Yağmurlar ve Sarıçam köylerinin Karamanca'ya mahalle statüsünde bağlanmak istediğinin bu köylerin temsilcileri tarafından kendilerine söylendiğini ifade eden Doğan, şöyle konuştu:
''Yağmurlar ve Sarıçam köyleri bize bağlandığında beldemizin nüfus sorunu ortadan kalkacaktır. Simav'a bağlanmak istememizin bir diğer nedeni de tüm ihtiyaçlarımızı Simav'dan karşılamamızdır. Beldemizde tüm öğrencilerimiz Simav'da öğrenim görmektedir. Şaphane'de öğrenim gören öğrencimiz yoktur.''
Doğan, Karamanca'nın 1984 yılında köy statüsündeyken Simav'a bağlanma konusunda referanduma gidildiğini ve halkın yüzde 95 oranında buna onay verdiğini anımsatarak, ''O dönem bu talebimiz reddedilmişti'' dedi.
Karamanca Belediye Meclisinin 4 Eylül 2009'da Simav'a bağlanma yönünde oy birliğiyle karar aldığına dikkati çeken Doğan, buna ilişkin Kütahya Valiliğine müracaatta bulunduklarını kaydetti.
Doğan, il idaresince sürecin tamamlandığını ve Sınır Anlaşmazlığı, Mülki Ayrılma ve Birleşme ile Köy Kurulması Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine göre referandum tarihinin 17 Ocak olarak belirlendiğine işaret eder, ''17 Ocak Pazar günü beldemizde Simav'a bağlanma konusunda referandum yapılacaktır'' diye konuştu.
Referandumda 776 seçmenin oy kullanmasının beklendiğini ifade eden Doğan, halk oylamasından çıkacak sonucun hayırlı olmasını diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com