Karaman'da alabora: 1 ölü, 3 kayıp

Karaman'da alabora: 1 ölü, 3 kayıp
Karaman'ın Ermenek İlçesine bağlı Evsin Köyü'nde Gezende Barajı'nda kayığın rüzgarın etkisiyle alabora olması sonucu aynı aileden 1 kişi öldü, 2'si çocuk 3 kişi ise kayboldu.

Evsin Köyü'nde oturan çiftçi 35 yaşındaki 6 çocuk babası Arif Başaran, 34 yaşındaki eşi Emine Başaran ve 11 yaşındaki ikiz çocukları Merve ve Nuray Başaran ile birlikte dün kayıkla Gezende Barajı'nın karşısına geçerek, dağlık alandan çalı toplamaya gitti. Başaran ailesi çalı topladıktan sonra evlerine döndükleri sırada kayık, rüzgarında etkisiyle suda alabora oldu. Kayığın batması sonucu Emine Başaran hayatını kaybederken, Arif Başaran ve ikiz kızları kayboldu. Emine Başaran'ın cesedi Köylüler tarafından çıkartıldı. Kayıp olan 3 kişinin cesedi için arama çalışmasının başlatılacağını ifade eden Evsin Köyü Muhtarı Ali Yiğit, şunları söyledi:

"Emine Başaran'ın cesedi su yüzüne çıktığı için, ceset köylüler tarafından çıkartıldı. Diğer 3 kişinin cesedi ise dalgıçlar tarafından aranacak. Arama çalışmaları içinde Adana ve Mersin'den Sivil Savunma Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gelecek. Ekipler geldikten sonra çalışmalar başlayacak"dedi. Başaran ailesinin diğer 4 çocuğunun ise evlerinde olduğu öğrenildi.

KEÇİLERİNİN BESLENMESİ İÇİN ÇALI TOPLAMIŞLAR

Başaran ailesinin, ağıldaki keçilerinin, çalılardaki yaprakları yemesi için sürekli gölün karşısına geçip çalı topladığı belirtildi.

18 KARDEŞİNDEN 10'U ÖLDÜ

Yengesi Emine Başaran'ın kıyıya çıkartıp ilk yardım müdahalesinde bulunan Adem Başaran, ağabeyinin sürekli kendi yapmış olduğu salı kullandığını belirtti. Daha önce gölde buna benzer boğulmaların yaşandığını ifade Adem Başaran, "Yolumuz olmadığı için gölün karşısındaki yaklaşık 180 haneli mahalleye gölden geçiyoruz. Geçiş mesafemiz ise yaklaşık 60 metre. Susuz, yolsuz köy yok diyorlar ama bizim köyümüz unutulmuş. Buradar Başbakanımıza seslenerek sorunumuzun biran önce halledilmesini ve ölümlü olayların sona ermesini istiyorum."dedi.

18 kardeş olduklarını belirten Adem Başaran, daha önce 9 kardeşinin hayatını kaybettiğini, son olarakta ağabeyi Arif Başaran'ın öldüğünü söyledi.

"OĞLUM BANADA GİDELİM DEMİŞTİ"

Boğulan Arif Başaran'ın annesi 65 yaşındaki Emine Başaran, "Oğlum bana gelip, 'anne sende gel, çalı toplamaya demişti. Bende belim ağrıdığı için gitmemiştim. Keşke oğlumu kırmayıp gitseydim."dedi.

Boşandığı ilk eşinden 20 yaşında Ali İhsan Kar ile 16 yaşında Ayşe Kar adında iki çocuğu olan Emine Kar'ın yaklaşık 15 yıl önce Arif Başaran ile evlendiği belirtildi. Çiftin bu evliliklerinden ise ilk önce Nuray Başaran'ın dünyaya geldiği fakat o dönem boşanma davası sürdüğü için Nuray Başaran'ı 2000 yılında dünyaya gelen kardeşi Meryem Başaran ile birlikte nüfusa kayıt ettikleri belirtildi.

Olay sırasında Ali İhsan Kar, Ayşe Kar ile diğer kardeşleri 10 yaşında Zeynep, 7 yaşında Süleyman ve 5 yaşındaki Havva Başaran ismindeki çocukların ise olay sırasında evlerinde olduğu öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com