Karaman'da Kadınlardan Doğa Yürüyüşü

Karaman'da Kadınlardan Doğa Yürüyüşü
Karaman'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bu yıl 2'incisi düzenlenen Doğa Yürüyüşü etkinliği büyük bir katılımla Gökçe Çamlığı’nda gerçekleştirildi

Karaman'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bu yıl 2'incisi düzenlenen Doğa Yürüyüşü etkinliği büyük bir katılımla Gökçe Çamlığı’nda gerçekleştirildi.
Karaman Belediyesi, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Tema ve Kardof’un katkılarıyla organize edilen etkinliğe katılan vatandaşlar, 4 kilometrelik parkurda gruplar halinde yürüyüş yaptı, çöp topladı, fidan ve meşe palamudu dikti. Karaman Belediyesi’nin tahsis ettiği belediye otobüsleriyle alana gelen kadın-erkek 200 kişilik guruba Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ve eşi Hilal Uğurlu’da eşlik etti. Hafif spor hareketleriyle yürüyüş öncesi ısınan vatandaşlar, guruplara ayrılarak 4 kilometrelik yürüyüş parkuru boyunca çamlık içerisindeki boş alanlara çam fidanı ve meşe palamudu dikti. Güzel havanın etkisiyle eğlenen vatandaşlar, çevre temizliği yapmayı da unutmadı. Etabın ardından Karaman Belediyesi’nin hazırladığı ikramlar dağıtıldı. Kadınların sadece senede bir gün değil her zaman hatırlanıp baş tacı edilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Uğurlu, Kadınlar Günü dolayısıyla tertip edilen yürüyüşe katılan herkese teşekkür ederek, tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’nun eşi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Uğurlu’da, beylerin hanımlara her daim özel ilgi göstermesi gerektiğini vurguladı. Gökçe Çamlığı’ndaki programın ardından Başkan Uğurlu ve eşi Hilal Uğurlu, Kardof üyeleri ile birlikte Gökçe Çamlığı’ndan Dereköy’e kadar olan 13 kilometrelik vadiyi yürüyerek hem spor yaptı, hem de çevreyi gezerek görme fırsatı buldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com