Karamehmet'e Dolandırıcılık Suçlaması

Karamehmet'e Dolandırıcılık Suçlaması
Mehmet Kazancı'nın avukatı, Mehmet Karamehmet'in üst düzey yöneticileri ve avukatları hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu...

8 milyar dolarlık özelleştirmeye imza atan "Çılgın Mehmetler" den, Mehmet Kazancı "kazan" kaldırdı. Kazancı, günlerdir Turkcell yönetimini kaptırmamak için uğraş veren Karamehmet'i, kendi şirketleri MMEKA'yı ele geçirmekle suçladı. Kazancı, Çukurova Grubu'nun üst düzey bazı yöneticileri ile avukatlarına "dolandırıcılık" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. İstanbul'da dün gerçekleşen MMEKA'nın Olağanüstü Genel Kurulu'nda uzlaşma çıkmadı. Bunun üzerine Mehmet Kazancı, avukatı Faik Işık aracılığı ile zehir zemberek bir açıklama yaptı. Kazancı, Genel Kurul'da MMEKA'nın sermayesinin 50 bin TL'den 400 milyon TL'ye artırılarak etkisiz hale getirilmek istendiğini iddia etti. Değişikliklerin amacının "Şirkette Karamehmet'in talepleri doğrultusunda karar verilmesi" olduğunu aktaran Kazancı'nın avukatı şu açıklamayı yaptı: "Sorun sadece sermaye artırımı sorunu değildir. Sorun tarafların birbirlerine karşılıklı olarak vermiş oldukları söz ve taahhütlerin bozulması, şirket yönetiminin Karamehmet'in hakimiyetine geçmesi, bu suretle azınlıkta bırakılan Mehmet Kazancı ve diğer ortakların, şirketin geleceği ve yönetimine ilişkin olarak etkisiz hale getirilmesinin hedeflenmiş olmasıdır." MMEKA avukatı Murat Uysal ve işlemlerde imzası olan Karamehmet'in yöneticileri hakkında Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na dolandırıcılık iddiası ile başvurduğunu aktaran Faik Işık, "Başsavcılık, Mali Suçlar Şubesi'ne tezkere yazdı. Sanıkların her an ifadelerine başvurulacağı kesindir" dedi.

"HÂLÂ ANLAŞILABİLİR"
Avukat Faik Işık'ın okuduğu açıklamada, halen anlaşma kapısının açık olduğu vurgulanırken, "Taraflardan herhangi birinin, diğerinin hak ve menfaatini dikkate alarak tüm işleri diğerine devretmesi suretiyle de bu süreç tamamlanabilir" ifadelerine yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com