Karamehmet'in 7 şirketine haciz!

Karamehmet'in 7 şirketine haciz!
Karamehmet'in şirketleriyle ilgili bir haciz listesi iletildi. TMSF borsaya Karamehmet'in şirketleriyle ilgili bir haciz listesi iletti. Listede şahıs isimleri de yer alıyor.

TMSF, Çukurova Holding'in borcu konusunda Borsa İstanbul'a bir liste gönderdi. Çukurova'nın patronu Karamehmet'in 7 şirketine haciz konulmasına karar verildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Holding'in TMSF'ye borçları kapsamında Borsa İstanbul'a bir liste göndererek, borç tutarı belirtilen şirket ve şahısların; mal, hak ve alacaklarının borca yetecek kısmına haciz konulmasına karar verildiğini bildirdi.

Borsa İstanbul'un KAP'ta yayınladığı TMSF'nin listesinde 45 şirket ve şahıs ismi yer alırken, Çukurova Holding'in borç tutarı hanesinde gecikme zammı hariç 984.2 milyon lira görünüyor.

LİSTEDE 7 ŞİRKET VAR

Listede Akdeniz Endüstri, BMC Sanayi, KVK Mobil, Endüstri Holding, Genel Denizcilik, Baytur İnşaat, AKS Televizyon gibi şirketlerin yanı sıra, Mehmet Emin Karamehmet, Osman Berkman, Güray Kılıç, Tayfun Bayazıt gibi şahıs isimleri de yer alıyor.

Reuters'a bilgi veren TMSF yetkilileri, geriye dönük gecikme faizi hesaplaması yapılması gerektiğini belirterek, toplam borç tutarının henüz belli olmadığını söylediler.

Diğer yandan TMSF hissesinin duyurulabilmesi amacıyla geçici olarak işleme kapatılan Çukurova Holding'in hissedar olduğu Turkcell işlem sırası 15.00'te yeniden işleme açıldı.

Turkcell hisseleri saat 1517'de yüzde 2.09 kayıpla 11.70 liradan işlem görüyordu. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com