"Karan'ın kararı yönetim verecek"

"Karan'ın kararı yönetim verecek"
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ümit Karan'la ilgili son sözün yönetim kuruluna ait olduğunu söyledi...

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ümit Karan'la ilgili son sözün yönetim kuruluna ait olduğunu söyledi. Çalımbay, 'Benim Ümit'le, Ümit'in de benim ile ilgili bir sıkıntısı yok. Sadece yanlışlarından dolayı yolları ayırdık. Bir oyuncuyu kadro dışı bırakmaktan nefret ediyorum' dedi.
Başarılı Teknik Adam, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, kamp çalışmaları sırasında, kadro dışı bırakılan Ümit Karanla ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşananları 'Ümit'i ben kadro dışı bırakmadım. Ümit kendini kadro dışı bıraktı.' sözleriyle değerlendiren Çalımbal, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Ümit'in kesinlikle şahsıma yönelik yamuk bir hareketi, saygısızlığı olmadı. Takımla ilgili, davranışlarıyla ilgili yanlışları olduğu için biz bu kararı aldık. Ümit'i alıp kadro dışı bırakmak, kaptanlığını almak kolay bir şey değil. Her antrenöründe yapacağı bir şey değil. Ama takımına zarar veriyorsa, davranış ve takım kaptanlığına yakışmıyorsa tabi ki onu takımdan uzaklaştırırız. Ama biz, Ümit'le konuştuk. 'Bunları yapmasan, etmesen' dedik. Sorumluluğun gereği 'şunları yapman gerekiyor' dedik. Fakat biz ne söylediysek o tersini yaptı. Şahsen bana yönelik yanlışı, saygısızlığı olmadı.'

Ümit'in geri dönmesi yönündeki durumun tamamen Kulübün Yönetim kararıyla ilgili olduğunun altını çizen başarılı çalıştırıcı, 'Şu anda benim bir şey demem doğru olmaz. Biz zaten olan bitenleri Yönetim Kuruluna anlattık. Son söz yönetimde. Ben kesinlikle bir oyuncuyu kadro dışı bırakmaktan nefret ediyorum. Hangi teknik yönetici, işine yarayan, faydalı olan birini alıp ta 'hadi sen git kardeşim' der. Bana onun, bunun özel yaşantısı ilgilendirmez. Ben onun saha içindeki davranışlarına ve oyununa bakarım. Bu kim olursa olsun benim için fark etmez. Kim yanlış yaparsa, yanlış davranırsa onu takımdan uzaklaştırız.' diyerek sözlerini tamamladı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com