“Karanlık kamp” için dev miting

“Karanlık kamp” için dev miting
Apaydın kampının karanlık yüzünün yankıları sürüyor...
CHP'li milletvekilleri 3 gün önce Hatay'da Suriyeli mültecilerin kaldığı Apaydın Kampı'na girmek istemiş ancak kampa alınmamıştı. Bu skandalın yankıları sürerken CHP, Hatay'da miting yapma kararı aldı.
 
Türkiye'nin sıcak gündemine oturan olayın ardından Dışişleri Bakanı Davutoğlu, çadırkentin kapılarının kapanmasına güvenliği gerekçe göstermiş, bugün ise kampın "kontrollü" olarak ziyarete açılacağını açıklamıştı.
 
Kamuoyu baskısıyla gelen bu gelişme "Kampta düzenlemeler mi yapıldı/yapılıyor?" sorusunu akıllara getirmişti.
 
CHP bu gelişmeler üzerine, eylül ayının ilk yarısında Hatay’da bölge halkıyla buluşmak için miting önerisini gündeme aldı.
 
Kamp kapısından geri çevrilen CHP’li vekillerden Süleyman Çelebi, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Birleşmiş Milletler (BM) mevzuatı tamam, ama Türkiye’nin hukuku da var. Türkiye’nin önemli bir bölgesinde hiç kimsenin misafir edilmesine karşı değiliz, bunlara yüreğimiz sonuna kadar açık. Bizim dile getirdiğimiz, bu kampların başka amaçla kullanıldığı kuşkusu ve buna ilişkin yöre halkının ve uluslar arası basının ciddi olarak dile getirdiği gözlemleri. Bunları dikkate alarak bu süreci sürekli takip etmeyi de sürdüreceğiz."
 
"Asıl provokatör hükümet"
 
Hükümet sözcüsünün provokasyon suçlamasını iade ederiz. Kitlesel kamuoyu oluşması için genel başkanımızın ve bizim katılacağımız bir miting gündemde. Hatay halkıyla buluşma programımız var. Bunu sayın genel başkanımıza önerdik. Zannediyorum, kabul edilirse miting 15 Eylül'e kadar yapılır. Miting önerisini biz yaptık. Burada mesele sadece Hatay değil, tüm Türkiye söz konusudur." (NSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com