"Karar alınmazsa UEFA..."

"Karar alınmazsa UEFA..."
UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino, çok önemli açıklamalar yaptı.

UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino, İstanbul'da yapılan 36. UEFA Olağan Genel Kurulu'nun ardından Michel Platini ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

İnfantino'nun açıklamaları şu şekilde :

"Kuşkusuz bazı önemli iddialar var. İddialara göre bazı maçlarda şike durumları var. Ancak bu şu anda TFF'nin incelemesinde olan bir şey. Geçen Kasım'a kadar bazı durumlar beklendi. Çünkü iddianame yoktu, şimdi iddianeme açıklandı ve şimdi TFF bu kararı alacak. Bizim için bu karar ne kadar erken alınırsa o kadar iyidir. Bu karar ne kadar erken alınırsa ayrıca Türk futbolunun prestiji açısından da iyi olacaktır. Çeşitli futbol makamları bu kararları alacaktır, alınmayacaksa da UEFA bu kararları almak için bazı çalışmalar, incelemeler yapacaktır. Fenerbahçe çok sevilen bir kulüp, büyük bir taraftarı var ve bizim de bazı takımları incitmek istemiyoruz. Ancak UEFA'nın bazı sorumlukları var. UEFA'nın bazı kurulları ve görevleri var."

"TFF kararını ne kadar verirse o kadar iyi. Heralde kulüplerin hepsi Avrupa kupalarına katılmak istiyor. Bu Avrupa kupalarına katılmak için de kulüpler bazı evraklarını hazırlamak ve UEFA'ya sunmak durumunda... Sanırım, hiçbir şey olmazsa UEFA'nın müdahele edeceği tarih bu tarih olabilir. Her kulüp, Avrupa'da mücadele edebileceği tarihi teyid edebilmeli. Şampiyona normal şekilde yürütülebilmeli, kulüpler de şimdi bu kayıtları yaptırmaya başladı."

"Bizim politikamız çok açık. Şike ile ilgili davranışlar bizim için kabul edilemez davranışlar. İki hakem kısa bir süre içerisinde ömür boyu men edildi. Bu hakemler şike yaptıkları için değil sadece şike ile ilgili kendilerine bir bilgi geldiği ve bu bilgileri UEFA ile paylaşmadıkları için ömür boyu men edildi. Burada sadece şike yapmak ölçü değil. Artık tüm deliller detaylıca incelenmeli ve o doğrultuda kararlar verilmeli"

"TFF, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne gitmemesine karar vermesinin ardından Fenerbahçe CAS'a bir dava açtı. Fenerbahçe bu davayı hem UEFA'ya hem de TFF'ye açtı. Kuşkusuz herkes kendi çıkarlarını koruyacaktır. Biz herhangi bir endişe duymuyoruz, çünkü biz UEFA statülerini ve kurallarını korumak durumundayız. Bu konuda bir kaygımız yok"

Kaynak : Sporx

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com