"Karargahta mı zehirleyecekler?"

"Karargahta mı zehirleyecekler?"
Ergenekon Davası'nda tanık olarak dinlenen Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök karargahta görevliyken yemeklerini neden sefer tasıyla evinden getirdiğini anlattı.
Özkök, "Karargaha sefertası ile yemek götürmemin sağlık nedeniyle olduğunu defalarca söyledim. Birlikleri geziyorum, oralarda yemek yiyorum beni karargahta mı zehirleyecekler?" dedi. 
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda tanık olarak dinlenen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hİlmi Özkök soruları yanıtlamaya devam ediyor. Savcı Pekgüzel, Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen günlüklerden bir bölüm okuyarak, "Günlüklerde yer alan Yaşar Büyükanıt'ın zehirlenmesinin düşünüldüğü konusunda bilgisinin olup olmadığını sordu. Hilmi Özkök, "Zehirlenme bir efsanedir. Benimle ilgili de söylendi. Karargaha sefertası ile yemek götürmemin sağlık nedeniyle olduğunu defalarca söyledim. Birlikleri geziyorum, oralarda yemek yiyorum beni karargahta mı zehirleyecekler? Bu Ayışığı ve Yakamoz'da "etkisiz hale getirmek"ten, "pasifize" etmekten bahsedildiği için böyle bir şey hayal etmiş olmalılar" diye cevap verdi. 

Özkök’ün Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde darbe girişimini engellediği için zehirlenebileceği iddia edilmişti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com